Conte: Ogromna poprawa Juve


28 lutego 2014 Conte: Ogromna poprawa Juve

Juventus Turyn pokonał we wczorajszym starciu Trabzonspor 2:0. Tym samym ekipa „Bianconerich” awansowała do 1/8 finału Ligi Europy, gdzie zmierzy się z Fiorentiną.


Udostępnij na Udostępnij na

Antonio Conte nie krył swojego zadowolenia po spotkaniu w Turcji – Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ w porównaniu do pierwszego meczu wczoraj zagraliśmy o wiele lepiej pod każdym względem. Ani przez chwilę nie krążyło nad nami widmo odpadnięcia z rywalizacji, czego nie byliśmy aż tak pewni w Turynie – powiedział podopieczny „Starej Damy”.

Antonio Conte
Antonio Conte (fot. Calciomeracto.com)

Szkoleniowiec Juventusu wziął także pod skrzydła Sebastiana Giovinco, na którego spadła ostatnio fala krytyki – Aby osiągnąć sukcesy w Serie A i Europa League potrzebuję wszystkich zawodników. Niektórzy z graczy są źle traktowani, ale mogą się odbudować dzięki grze w tych ligach. Tak jak zrobił to wczoraj Giovinco, rozgrywając bardzo dobry mecz oraz zaliczając asystę – pochwalił napastnika Antonio Conte.

W kolejnej fazie rozgrywek „Stara Dama” będzie musiała zmierzyć się z innym włoskim klubem. Trener Juventusu przezornie wypowiedział się o starciu z Fiorentiną – Mamy teraz do czynienia z trudnym przeciwnikiem, który za wszelką cenę będzie chciał awansować. Będziemy musieli się dobrze przygotować do tego meczu, ponieważ wiem, że będzie to zarazem dobra reklama dla włoskiego futbolu – zakończył Antonio Conte.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze