Celeban nie dla Śląska


Śląsk Wrocław nie będzie jednak klubem Piotra Celebana. Zawodnik wrócił do poprzedniego klubu – Kolportera Korony Kielce, z którego był już niemal wypożyczony. We wtorek, 27 lutego kielecki zespół wycofał się z wcześniejszych ustaleń dotyczących wypożyczenia tego piłkarza. Formalnie klub z Kielc mógł to jeszcze uczynić, gdyż na umowie wypożyczenia brakowało podpisów władz tego klubu.


Udostępnij na Udostępnij na


W środę 27 lutego władze Śląska Wrocław, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej skomentowały zaistniałą sytuację. Na konferencji wystąpili – prezes Śląska Antoni Kordos oraz trener – Ryszard Tarasiewicz. Prezes Kordos przedstawił zebranym pismo od Korony Kielce, w którym można przeczytać: „Kolporter Korona SA oświadcza, że ze względu na kłopoty kadrowe nasz klub nie wyraża zgody na wypożyczenie naszego zawodnika – Celeban Piotr. Za zaistniałą sytuację z góry przepraszamy.” Korona zrezygnowała z wypożyczenia, ponieważ ma kłopoty kadrowe i dlatego dyrektor sportowy Korony Paweł Janas zdecydował, że Celeban ma powrócić do Kielc.

Trener Śląska Wrocław – Ryszard Tarasiewicz wypowiadał się na konferencji prasowej w nastepujący sposób: Nie chcę komentować decyzji trenera Zielińskiego, bo uważam, że jeżeli jest taka sytuacja, że dwóch zawodników ma poważniejsze urazy, to jestem w stanie zrozumieć tą decyzję. Nieszczęściem całej sytuacji jest, i piję tu do PZPN-u, jest regulamin, który jest trochę chory. Uważam, że okienko transferowe powinno być otwarte do ostatniego dnia przed pierwszym meczem ligowym, a do tego czasu ta sytuacja mogłaby się wyjaśnić. Nie mówię, że tak będzie, ale wyobraźmy sobie, że Kuś i Rutka będą zdrowi za tydzień, czy dziesięć dni i wrócimy do sytuacji, która miała miejsce z Celebanem jesienią. Będzie zawodnikiem nawet nie rezerwowym i będzie grać w Młodej Ekstraklasie. Jest to zawodnik, z którym wiązaliśmy może nie wielkie nadzieje, ale z optymizmem chcieliśmy budować drużynę z jego udziałem. Choć uważam, że optymizm to chwilowy brak kontroli nad swoim ciałem. Mieliśmy nadzieję, że udało nam się dopiąć to wypożyczenie. Jeżeli to wyjdzie na korzyść i dobro piłkarza, to mu życzę zdrowia, i żeby grał w Koronie. Nie ma co dramatyzować, jest jak jest i będziemy szukać innych rozwiązań.

W obecnej sytuacji Śląsk będzie miał problemy z obsadzeniem pozycji prawego obrońcy, na której miał grać Celeban, zwłaszcza iż Krzysztof Wołczek, podstawowy zmiennik Celebana, doznał kontuzji na przedsezonowym zgrupowaniu Śląska na Cyprze. Śląsk ma mało czasu na znalezienie nowego zawodnika, bowiem okienko transferowe zamyka się z końcem tygodnia.

Piotr Celeban był priorytetem dla trenera Tarasiewicza. Zawodnik ten występował już w zespole Śląska w rundzie wiosennej sezonu 2005/2006. Piłkarz dołączył do wrocławskiego zespołu, gdy ten przebywał na zgrupowaniu. Zagrał nawet w trzech sparingach (z FK Dubnica, z Radem Belgrad i Aarhus GF). 21 lutego Śląsk wysłał do Kolportera odpowiednią umowę dotyczącą wypożyczenia piłkarza. Umowa ta została zaakceptowana przez władze klubu z Kielc i z Wrocławia, ale tylko słownie. We wtorek 26 lutego zawodnicy Śląska powrócili ze zgrupowania z Cypru. Niestety nie było już z nimi Piotra Celebana.

Władze Śląska Wrocław będą domagały się od Korony Kielce zwrotu kosztów poniesionych przez klub w związku z udziałem Piotra Celebana w zgrupowaniu na Cyprze. Wrocławski klub wyliczył je na 4179 złotych.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze