Blamaż ŁKS-u

11 czerwca 2011 Blamaż ŁKS-u

Piłkarze ŁKS-u po wywalczeniu awansu świętowali tak intensywnie, że w meczu ostatniej kolejki I ligi przegrali w kompromitującym stylu z Flotą 1:5. Dzięki hat-trickowi zdobytemu w tym spotkaniu królem strzelców został zawodnik ze Świnoujścia, Charles Nwaogu.

Goście objęli prowadzenie już w 11. minucie, po golu zdobytym po kontrataku. Problemów z pokonaniem Wyparły nie miał Arifović. W 29. minucie drugą bramkę dla świnoujścian zdobył Nwaogu, po asyście… własnego bramkarza. W końcówce szansę na kontaktową bramkę miał Mięciel, ale minimalnie chybił.

Charles Nwaogu trzykrotnie pokonał Bogusława Wyparłę i został królem strzelców
Charles Nwaogu trzykrotnie pokonał Bogusława Wyparłę i został królem strzelców (fot. Gornikzabrze.pl)

Drugą połowę Flota również wygrała dwoma golami. Po strzeleniu gola kontaktowego w 58. minucie przez Romańczuka wydawało się, że ełkaesiacy mogą jeszcze ugrać punkty w tym spotkaniu. Gospodarze atakowali, jednak to goście zdobywali kolejne bramki. Najpierw swojego drugiego gola zdobył z rzutu karnego Nwaogu, a w ostatnich dziesięciu minutach spotkania łodzian dobili jeszcze Pruchnik i ponownie Nwaogu.

Flota utrzymała trzecie miejsce w tabeli, natomiast ŁKS, mimo kompromitującej porażki, może cieszyć się z awansu. Niewykluczone, a raczej prawdopodobne, że był to również ostatni mecz w barwach klubu ze Świnoujścia króla strzelców I ligi (20 goli), Charlesa Nwaogu.