Biskup: Wszystko zweryfikuje liga


16 stycznia 2011 Biskup: Wszystko zweryfikuje liga

Po raz kolejny przedstawiamy Państwu relację z przygotowań do rundy wiosennej Piasta Gliwice. Tym razem na pytania odpowiadał pomocnik gliwiczan, Jakub Biskup.


Udostępnij na Udostępnij na

Jakub Biskup po półtoramiesięcznej nieobecności wraca do Gliwic. Jesteś zadowolony z tego faktu, że rozpoczynacie ostre treningi?

Piast Gliwice zajmuje 3. miejsce po rundzie jesiennej, czy wiosną uda się odrobić stratę do Podbeskidzia i ŁKS-u?
Piast Gliwice zajmuje 3. miejsce po rundzie jesiennej, czy wiosną uda się odrobić stratę do Podbeskidzia i ŁKS-u? (fot. Marcin Gleń/www.piast.gliwice.pl)

Tak, jestem zadowolony, bo trochę tego wolnego było. Oczywiście trenowałem u siebie nad morzem, ale wiadomo, że miło zobaczyć chłopaków po przerwie. Można powiedzieć, że starczy już tego wolnego i czas się zabrać do pracy.

Nie czujesz głodu piłki? Bo jak na razie trenujecie bez niej?

Ja naprawdę odczuwam ten głód, bo podczas urlopu raz grałem tylko w piłkę na hali, a tak praktycznie trenowałem według określonych wskazówek, tak że mi na pewno tej piłki brakuje, ale to dobrze.

Trener powiedział, że najważniejsze, żebyście nie nabrali kilogramów, bo to będzie przeszkadzało w przygotowaniach. Udało się zachować wagę?

Jest kilogram, ale myślę, że szybko to zrzucę, że wystarczy tydzień treningów i już do obozu wszystko będzie w porządku.

A jak spędziłeś święta?

Święta spędziłem u siebie nad morzem i u narzeczonej, która jest z Koszalina. Trochę czasu spędziliśmy u moich rodziców, trochę u rodziców narzeczonej, a sylwestra spędziłem w Kołobrzegu.

Czeka Was bardzo pracowity okres, bo półtora miesiąca spędzicie w Kamieniu koło Rybnika. Będzie brakowało dziewczyny i wolności…

Na pewno trochę będzie brakowało, ale wiadomo, że teraz najważniejsze jest to, żebyśmy się w spokoju przygotowali, żeby było zdrowie i żeby nas omijały kontuzję.

Przybyło dwóch nowych piłkarzy, Rudolf Urban i Krzysztof Chrapek, to nieprzeciętni piłkarze, wzmocnią zespół?

Mam nadzieję. Na razie ciężko coś powiedzieć, bo wszystko zweryfikuje liga. Ale mam nadzieje, że ci zawodnicy będą dla nas wzmocnieniem i od razu wskoczą do pierwszej jedenastki.

Zobacz też:
Wywiad z Jakubem Szmatułą

Wywiad z Mariuszem Muszalikiem

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze