Biskup: Arka powalczy, Olimpia na dnie


17 lutego 2012 Biskup: Arka powalczy, Olimpia na dnie

Choć rozgrywki ekstraklasy za pasem, to równie ciekawie jest w I lidze. Na miesiąc przed startem rozgrywek pomocnik Termalicy Bruk-Bet Nieciecza, Jakub Biskup, porozmawiał z nami o swoich przewidywaniach dotyczących rundy wiosennej.


Udostępnij na Udostępnij na

Nie mogę nie zacząć od pytania, które w Niecieczy zadają sobie pewnie niemal wszyscy. Czy Termalica awansuje do ekstraklasy?

Ciężko na to pytanie odpowiedzieć. Na pewno bardzo tego chcemy i myślę, że jesteśmy w stanie tego dokonać. Więcej będzie można powiedzieć po czterech, pięciu kolejkach. To będzie bardzo ważne.

Pytam nie bez powodu, ponieważ wiele osób w środowisku piłkarskim przeciera oczy ze zdumienia, patrząc na wyczyny Termalicy. Powstaje jednak pytanie, czy ewentualny awans ma w ogóle rację bytu? Czy to nie jest zbyt ryzykowne i czy wreszcie tak mała drużyna może sobie poradzić w gronie zespołów z ekstraklasy?

Co Pan ma na myśli?

Chociażby aspekt finansowy. Czy ewentualny awans będzie po prostu opłacalny dla włodarzy klubu?

Jakub Biskup wierzy w awans Termalicy
Jakub Biskup wierzy w awans Termalicy (fot. Michał Duśko/www.piast.gliwice.pl)

Myślę, że to jest pytanie do pani prezes Danuty Witkowskiej. My się, prawdę mówiąc, nad tym nie zastanawiamy, nie myślimy o tym. Chcemy po prostu rozegrać tę rundę tak jak poprzednią i wywalczyć awans, a co będzie dalej, to już od nas nie zależy. Właściciele stają na wysokości zadania, mamy dobre warunki do pracy, wszystko jest poukładane. Skupiamy się tylko i wyłącznie na meczach.

W przerwie zimowej wygraliście ostatnio z Koroną, wcześniej zremisowaliście ze Śląskiem Wrocław. Czy to oznacza, że Termalica sportowo już teraz prezentuje poziom ekstraklasy?

Sparingi to są tylko sparingi i nie można przywiązywać większej uwagi do wyników. Wiadomo jednak, że lepiej je wygrywać. Personalnie Pogoń Szczecin jest najsilniejsza, ale nas stać z tymi chłopakami na awans.

O Waszym zespole w kwestii transferów było słychać najmniej. Odszedł jedynie Arkadiusz Mysona. Czy to dobrze, czy źle, że nie było w Niecieczy większych roszad kadrowych?

To się dopiero okaże. W naszym zespole jest jednak po dwóch dobrych zawodników na każdą pozycję. Widocznie nie było potrzeby dokonywania transferów, a my już w poprzedniej rundzie pokazaliśmy, że mamy szeroką i wyrównaną kadrę.

W rundzie jesiennej przegraliście raptem trzy spotkania i chciałbym zapytać, skąd tak dobre rezultaty Termalicy, która jeszcze w poprzednim sezonie walczyła przecież o utrzymanie?

Trener Radolsky wszystko poukładał, wprowadził do zespołu dyscyplinę. Ponadto pani prezes dokonała wielu transferów, a my możemy się skupić tylko na grze. Cieszymy się z możliwości gry w Niecieczy i myślę, że to jest główna przyczyna. Patrząc na dokonane transfery, nie było trudno przewidzieć, że tak to się potoczy.

Pytałem o Termalicę, ale chciałbym również zapytać o pozostałe zespoły. Kto Pana zdaniem będzie Waszym największym rywalem w drodze po awans?

Tabela pokazuje, że pierwsze cztery zespoły będą się liczyć, ale nie przekreślałbym jeszcze Arki Gdynia, która początek sezonu przespała, ale później się rozegrała. To jest tych pięć drużyn.

A co ze spadkowiczami? Kto Pana zdaniem spadnie z ligi?

Ciężko mi powiedzieć, ale na pewno nie życzę tego nikomu, ponieważ sam doświadczyłem tego raz, grając w ekstraklasie. Na pewno najcięższą sytuację ma Olimpia Elbląg.

No właśnie, wspomniał Pan o ekstraklasie. Czy Pana zdaniem poziom między ekstraklasą a I ligą wyrównuje się czy wręcz przeciwnie?

Na pewno jest różnica, przede wszystkim jeśli chodzi o tę otoczkę wokół i to widać. Natomiast ciężko powiedzieć, jak to wygląda z poziomem sportowym, chociaż moim zdaniem to się jednak wyrównuje.

Na koniec proszę powiedzieć, co z Pana zdrowiem? Wrócił Pan po długiej rehabilitacji. Jak z formą?

Do pełni formy jeszcze daleka droga. Mieliśmy ciężki obóz, teraz mamy ciężkie treningi, ale zima jest długa i trzeba to wykorzystać. Wierzymy jednak, że wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Komentarze
BlaN[t] (gość) - 12 lat temu

Tak Arka ma szansę nawet na 5/6 miejsce i za to im
chwała starają się i im zależy żałuję że
spadli z Ekstraklasy no ale trudno trzeba grać
dalej.. Mam nadzieję że pokażą jeszcze większą
klasę niż w 1 połowie sezonu . Lech , Cracovia ,
Arka !!!
KKS !!!

Odpowiedz
typp (gość) - 12 lat temu

Legia lepszaaa;)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze