Belgia znowu nas pokonała [OCENY POMECZOWE]

Polska przegrała 0:1 w kiepskim stylu z Belgią

14 czerwca 2022 Belgia znowu nas pokonała [OCENY POMECZOWE]

Reprezentacja Polski pod wodzą Czesława Michniewicza przegrała z Belgią 0:1. W drugiej połowie mieliśmy swoje okazje. Najbardziej może jednak dziwić, dlaczego Belgowie wpakowali nam tylko jedną bramkę. Polska ma po czterech kolejkach Ligi Narodów cztery punkty, a co za tym idzie, trzy oczka przewagi nad Walią. Oceny w szkali skolnej.

W tym spotkaniu pierwsza połowa była gorsza niż w Brukseli, gdzie wyglądało to dobrze. Nasza reprezentacja przegrywała po bramce Batshuayiego w 16. minucie. Druga część spotkania była już dla reprezentacji Polski lepsza.

Bramkarz i obrońcy

Wojciech Szczęsny: 4+

Zdecydowanie najlepszy polski piłkarz w tym spotkaniu. Bardzo niepokojące jest, że piłkarz grający na tej pozycji po raz trzeci z rzędu jest naszym najlepszym graczem w meczu. Szczęsny nie bał się ucierpieć, żeby powstrzymać rywala. Bronił, co miał bronić. Przy golu trudno go winić. Wychodził z własnej bramki, gdy było to potrzebne. Kilka razy niecelnie wykopał piłkę i to właściwie jedyny zarzut wobec niego.

Kamil Glik: 2+

Gracz Benevento niedługo może dobić do 100 spotkań w narodowej reprezentacji. Widać było po nim w tym spotkaniu doświadczenie, ale też wiek. Glik często był spóźniony. Przy bramce ujawniły się braki motoryczne, bo uciekł mu belgijski napastnik. Na nic więcej niż 2+ nie zasługuje.

Mateusz Wieteska: 2-

Debiutant zaliczył bardzo słabe spotkanie. Podobnie jak Glik, zawalił przy bramce dla Belgii. Był bardzo niepewny w obronie, nerwowo wybijał piłki. W rozegraniu nie dawał niczego. Gracz Legii nie będzie przez większość kibiców mile widziany w narodowych barwach.

Jakub Kiwior: 4

Gracz Spezii zagrał dopiero swój drugi mecz w reprezentacji, a obok Wojciecha Szczęsnego był najlepszym graczem naszej ekipy. Pewny w obronie. Dobry z piłką przy nodze. Powtórzył swój występ z Holandią, w którym nie popełnił żadnych rażących błędów. Zagrał tak, jak powinien, niczego nie zepsuł.

Pomocnicy i wahadłowi

Nicola Zalewski: 3

Młody piłkarz Romy zagrał w miarę dobrze. Czasami wyruszał do ataku, kilka razy udanie dryblował. Pod koniec pierwszej połowy nie trafił w bardzo dobrej sytuacji, po której mogliśmy mieć remis. Nicola na tym występie ani nie zyskał, ani nie stracił.

Szymon Żurkowski: 3-

24-latek w pierwszej połowie był bardzo aktywny. Grał całkiem solidnie. Rozgrywał, posyłał górne piłki. Nie bał się wchodzić pomiędzy Belgów. Skutecznie grał pod faul. Pokusił się nawet o strzał. W drugiej połowie był jednak niepewny, tracił piłki, nie podawał dobrze. Psuł wiele zagrań. Pierwsza część spotkania zdecydowanie lepsza od drugiej.

Karol Linetty: 2-

Środkowy pomocnik reprezentacji Polski był na murawie niewidoczny. Nie uczestniczył w pressingu. Jedno dobre zagranie, które sobie przypominamy, padło po kontrataku. Zagrywał wtedy do Lewandowskiego, ale ten nie przyjął piłki. Widać, że Karol nie gra w klubie i musi go zmienić, bo reprezentacja Polski na Linettym w formie może skorzystać.

Matty Cash: 3+

Reprezentacja Polski z Mattym Cashem na prawym wahadle zyskuje bardzo dużo. Boczny obrońca Aston Villa miał lepszą pierwszą połowę. Dobrze ubezpieczał trójkę środkowych obrońców. Wychodził do akcji ofensywnych, w których był w stanie zrobić zamieszanie z przodu. W drugiej połowie zgasł. Widać jednak jakość w jego występie.

Piotr Zieliński: 2+

28-latek zaprezentował się gorzej niż w spotkaniu z Holandią. Było widać po nim zmęczenie, bo występował we wszystkich meczach na tym zgrupowaniu. Starał się grać do przodu, ale nie było do kogo. Parę razy był bliski odebrania piłki, agresywnie doskakiwał do rywali. Nie możemy jednak wystawić mu lepszej oceny.

Sebastian Szymański: 3-

Zawodnik z rocznika 1999 zagrał słabe spotkanie. Próbował coś robić w akcjach ofensywnych, ale na ogół mu to nie wychodziło. Nie radził sobie, mając przed sobą tylko „Lewego” lub Zielińskiego. W 30. minucie dostał świetną piłkę od Matty’ego Casha, fantastycznie ją przyjął, ale potem oddał zły strzał. W poprzednim spotkaniu z „Czerwonymi Diabłami” był lepszy.

Napastnicy i rezerwowi

Robert Lewandowski: 3-

Kapitan reprezentacji Polski często irytował w prostych sytuacjach. Miał problemy z przyjęciem piłki. Cofał się bardzo głęboko, aby rozgrywać. Co oczywiste, raz na jakiś czas pokazywał swoją klasę, np. przy dośrodkowaniu do Zalewskiego. Był to jednak występ, który Lewandowskiemu nie przystoi. Nawet pomimo zmęczenia, jeszcze raz to podkreślmy, popełniał zbyt wiele prostych błędów.

Karol Świderski: 3

Zawodnik Charlotte FC wszedł z ławki rezerwowych. Miał swoje okazje, był bardzo blisko ich wykorzystania. Pod koniec meczu trafił w słupek po uderzeniu głową. Wcześniej piłka przeleciała niewiele nad bramką po strzale nożycami z okolic 16. metra. Łatwo jednak przegrywał pojedynki i dawał się przepychać. Oceniliśmy go na trójkę głównie przez zagrożenie, które stwarzał.