Atletico nie wykorzystało szansy

31 marca 2013 Atletico nie wykorzystało szansy

Podziałem punktów zakończył się hit 29. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Atletico Madryt nie wykorzystało sobotniego potknięcia Realu Madryt i tylko zremisowało przed własną publicznością z Valencią, która prowadziła w 5. minucie po golu Jonasa. Chwilę później wynik na 1:1 ustalił Radamel Falcao.

Szybko zdobyte bramki rozbudziły apetyty. W pierwszej połowie rządziła Valencia, w drugiej Atletico bardziej zależało na trzech punktach. W zasadzie remis jest sprawiedliwy. Falcao przełamał swoją posuchę strzelecką, Jonas zaś skutecznie zastąpił Soldado. Na pierwszych trzech miejscach nic się nie zmienia. Valencia spada na szóstą pozycję, Real Sociedad również stracił punkty. „Nietoperze” będą patrzyły na to, co w poniedziałek zrobi Betis, a jedynym zwycięskim zespołem w czubie tabeli pozostaje Malaga. Dla Atletico był to szósty ligowy mecz, w którym nie potrafiło wygrać z Valencią.

90+3. Tino Costa fatalnie podawał z rzutu wolnego. Sędzia kończy mecz.

90+2. Mecz już się kończy. Obaj trenerzy myślą, co powiedzieć na konferencji prasowej, a zawodnicy chcą popsuć im te plany. Jeszcze żółta kartka dla Filipe Luisa.

90+1. Canales do linii końcowej, próbował dograć, ale przegrał ten pojedynek.

90. Pan Estrada Fernandez dolicza trzy minuty.

89. Kotłuje się w polu karnym Valencii. Atletico nie zadowoli się jednym punktem.

88. Komentatorzy słusznie zauważyli, że w meczu brakuje strzałów, a tu proszę! Raul Garcia po raz drugi w ciągu dwóch minut przypomina, że jest na placu gry, teraz strzałem.

87. Co chwilę inny zawodnik podaje z rzutów wolnych, teraz był to Viera. Zanim upłynęła ta minuta, Parejo potężnie strzelił, lecz znowu niecelnie.

86. A propos. Właśnie przypomniał o sobie Raul Garcia, który wszedł jeszcze w pierwszej połowie. Hiszpan faulował.

85. Na bliskim planie zafrasowane miny szkoleniowców, jakby sami siebie pytali, co jeszcze mogą zrobić.

84. Ostatnia zmiana w Valencii. Viera za Piattiego. Simeone wykorzystał jak dotąd jedną zmianę.

83. Miejscowi są bardzo zdeterminowani. Dla nich jeden punkt będzie jak porażka. Mają szansę wykorzystać potknięcie Realu.

82. Valencia już zwalnia grę, czyżby podopiecznych Valverde zadowalał jeden punkt?

Radamel Falcao, Atletico Madryt
Radamel Falcao, Atletico Madryt (fot. Skysports.com)

81. Do końca regulaminowego czasu niespełna dziesięć minut. Choć Atletico jest bliższe bramki na wagę trzech punktów, nie można zapomnieć, jak dobrze grali w pierwszej połowie „Nietoperze”. Nie wiadomo, czego się spodziewać.

78. Atletico pograło ładnie na przestrzeni pięciu metrów, ale znów atakuje lewą stroną. Mniej widoczny Falcao. Gracze Atletico, jakby chcieli sprowokować Joao Pereirę i wykluczyć go z gry. Teraz Koke dostał żółtą kartkę.

77. Jonas próbował z dystansu, ale bardzo niecelnie.

76. Rezerwowi Valencii nie wnieśli nic do gry swojej drużyny. Teraz trochę teatru Jonasa, który leży na boisku. Mecz robi się brzydki, ale jest bardzo ciekawy zwłaszcza ze względów taktycznych.

74. Tymczasem niechlujnie, niegrzecznie zachował się Gabi, który podłożył nogę Joao Pereirze. Za chwilę Portugalczyk ukarany został żółtą kartką za prawdopodobnie niesportowe zachowanie, a faulowany był Canales.

73. W polu karnym Valencii króluje Diego Costa. Napastnik Atletico czuje się tam naprawdę swobodnie.

72. W swoim stylu na krótki słupek grają rzut rożny piłkarze Atletico. Robi się coraz goręcej.

71. Z każdą minutą jest mi bardziej przykro, że ten mecz zbliża się do końca. Szansę miał Diego Costa, ale Ricardo Costa powstrzymał Brazylijczyka.

69. Po przerwie jakby drużyny zamieniły się koszulkami. Zupełnie odmienne oblicza pokazują w tej połowie oba zespoły.

67. Druga zmiana w Valencii. Canales za Banegę. Valverde zmienia kreatora gry.

65. Zmiana w drużynie gości. Cissokho za Valdeza, Guardado przejdzie do pomocy, Jonas do przodu.

Trudno ocenić, który zespół zajmie drugie miejsce, bardziej zastanawiałbym się, kto wygra mecz o Copa del Rey. Trzeba obserwować rozwój wydarzeń, Real ma przed sobą parę bardzo ważnych meczów w Lidze Mistrzów. Atletico walczy tylko w lidze. Nie można tego teraz wyrokować.

64. Podopieczni Simeone grają te rzuty rożne na krótki słupek, tam jest zawsze zamieszanie. Jedni i drudzy nie przebierają w środkach.

63. Szalone minuty. Falcao uderza głową, piłka uderza w rękę Jonasa. Sędzia znów nie reaguje. Tymczasem kartkę dostał Diego Costa za protesty.

62. Walczą madrytczycy, oj, walczą. Uderzenie głową Diego Godina paruje na rzut rożny Alves.

61. Atletico znów atakuje. Ręce obrońców i napastników pracują jak należy. Sędzia nie reaguje. Jego uwagę skupia za to, no właśnie, co?

60. Atletico spycha do defensywy Valencię, ta jakby się gubi. Świetna szansa Diego Costy, wyszedł sam na sam z Alvesem, ale w bramkarz Valencii uprzedził napastnika gospodarzy. Szansy na dobitkę nie było.

58. Tym razem z rzutu wolnego Parejo, ale skończyło się tak jak minutę wcześniej.

57. Tino Costa dośrodkował z rzutu wolnego, ale to zagranie wpadło w ręce Courtois. Chwilę później Manquillo atakował prawym skrzydłem, Atletico chyba się otrząsnęło po słabszej pierwszej połowie.

55. Miranda już na boisku, gramy w pełnych składach.

54. Teraz Atletico w osobie Diego Costy, strzela Filipe Luis i, co ważne, pierwszy rzut rożny w tym meczu dla gospodarzy.

53. Gospodarze podbiegają do swojego trenera. Ten próbuje reagować na boiskowe wydarzenia.

52. Do uspokajania gry włączył się nawet sędzia! Co chwilę używa gwizdka. Kartka dla Piattiego. Leży Miranda.

51. Mecz strasznie rwany, stracił na tempie. Miejmy nadzieję, że za chwilę to się zmieni.

49. Valencia uspokaja grę, Atletico próbuje ugryźć rywala.

47. Groźna akcja Atletico. Falcao przepychał się między defensorami Valencii. Chwilę później błąd Ricardo Costy i omal Diego Costa nie zabrał mu piłki. Brazylijczyk jednak faulował.

46. Pan Javier Estrada Fernandez dał znak do rozpoczęcia drugiej połowy. Zespoły wyszły na nią w niezmienionych składach.

45+2. Arbiter doliczył tylko minutę, pewnie dogramy ten rzut wolny. Dośrodkowanie i obrońcy Valencii oddalają zagrożenie od bramki. Koniec pierwszej połowy.

45+1. Atletico prawym skrzydłem. Manquillo nie przedarł się. Tymczasem Mathieu fauluje od tyłu Kolumbijczyka Falcao. Jak to się skończy?

45. Szansa dla Atletico. Rzut wolny z 17 metrów. Filipe Luis, Mario, Gabi, który z nich? Gabi mocno. Broni jednak Alves.

43. Posiadanie piłki dla Valencii. 70% czasu gry, Atletico tylko 30%.

42. Żółta kartka dla Parejo. Wychowanek Realu stracił piłkę i faulował Gabiego ostrym wślizgiem.

41. Brak formy gracze Simeone nadrabiają walecznością. Czy wytrwają z takim wynikiem do przerwy? Znów uderzał Piatti. Tym razem niecelnie.

39. Jeszcze garść ciekawostek. Atletico najwięcej bramek strzela w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, z kolei Valencia w ostatnich piętnastu minutach meczu. To zwiastuje szalone kolejne minuty.

37. Moje rozważania o tym, że Atletico chce grać z kontry, bo jest mocne w obronie, są chyba błędne. Atletico jest po prostu bezradne.

35. Hokejowy zamek na graczach Atletico. Wreszcie oddalili zagrożenie od swojego pola karnego.

34. Potężny strzał Piattiego, dobitka Jonasa. Genialnie spisuje się w bramce Courtois! Niesamowite rzeczy robi Belg między słupkami.

33. Piatti podał do Banegi, ten w pole karne, ale obrońcy miejscowych tym razem bezbłędnie. Szósty rożny dla gości. Chwilę to trwało, Mathieu podobnie podawał jak Banega, do piłki doszedł Guardado i uderzył. W roli obrońcy Atletico wystąpił Valdez.

32. Nie wygląda to obiecująco dla podopiecznych Diego Simeone. Sporo walki w środkowej strefie.

30. Minęło pół godziny, a Valencia miała już pięć rzutów rożnych. Zero kornerów po stronie Atletico.

28. Szkoda tureckiego skrzydłowego, ale nie ma co rozpamiętywać. Atakuje wciąż Valencia.

26. Valencia rozgrywa, leży kolejny gracz Atletico, goście nie przerywają gry. Arda Turan opuszcza boisko. W jego miejsce wejdzie Raul Garcia.

25. Szybka modyfikacja systemu, Diego Costa jest na skrzydle. To nie zmienia gry Valencii. Świetne wejście Banegi w pole karne, ale Gabi idealnie wybił Argentyńczykowi piłkę. Zdaje się, że Arda Turan będzie musiał opuścić boisko.

23. Joao Pereira szarżował prawą stroną. Portugalczyk domagał się odgwizdania faulu, ale to Arda Turan leży za linią boczną.

21. Szansa dla Valencii z rzutu wolnego. Parejo uderzał, piłka spadła na górną siatkę bramki Courtoisa. Powinien być rzut rożny. Sędzia nakazał grę od bramki.

20. To ciekawe, że gospodarze cofnęli się na swoją połowę. Oddanie inicjatywy Valencii może się skończyć jak w 5. minucie, choć z kolei Diego Simeone z pewnością wierzy w siłę defensywy swojej drużyny.

18. Dużo się dzieje. Falcao mógł wyjść sam na sam z Alvesem. Wiele zależało od interwencji Mathieu. Francuz się nie mógł się pomylić.

17. Szansa dla Valencii, podopieczni Valverde wyszli trzech na dwóch obrońców gospodarzy. Jednak Piatti stracił piłkę.

15. Kwadrans za nami. Atletico spokojniej, uważniej w obronie, nastawione na kontrataki. Valencia próbuje prowadzić grę. Co chwilę piłkę przy nodze ma Parejo czy Tino Costa.

13. Trzeba przyznać, że taki początek rozbudził apetyty. Teraz zawodnicy postanowili uspokoić grę. Walka o środek pola trwa w najlepsze.

12. Atletico bardzo bojaźliwie zaczęło ten mecz. Gospodarze nie potrafią zapanować nad boiskowymi wydarzeniami.

10. Valencia gra głównie strzałami z dystansu. Atletico blokuje te uderzenia. Goście chcą zdaje się wykorzystać śliską murawę.

7. Banega już próbował ponownie pokonać Courtoisa. Jego strzał był zablokowany. Valencia w natarciu.

6. Niesamowite! Ledwo zaczęliśmy od środka, a Radamel Falcao już wyrównał! Kapitalne podanie Ardy Turana, błąd Guardado.

Myślę, że Falcao właśnie odpowiedział na część pytań.

5. Mamy bramkę! Jonas wykorzystał niezdecydowanie obrońców i dośrodkowanie Joao Periery. Znalazł się tam między defensorami Atletico. Kapitalny początek podopiecznych Valverde!

4. Piatti wykorzystał gapiostwo Godina i szukał Valdeza w polu karnym. Argentyńczyk zagrał jednak za mocno.

2. Atletico pierwsze poważnie zaatakowało prawym skrzydłem, ale to Valencia mogła strzelić bramkę, ależ kocioł! Ależ zmiana sytuacji!

Moim zdaniem Falcao świetnie pasowałby do Barcelony, to taki typ zawodnika jak David Villa. Trudno ocenić, czy nie radzi sobie z presją. Wiele zależy od gry drużyny. Jeśli partnerzy szukaliby go na boisku, na pewno dałby sobie radę.

1. Z powodu deszczu trybuny nie są zapełnione do ostatniego miejsca. To nie przeszkadza na pewno w grze. Zawodnicy Valencii rozpoczęli ten mecz. Czekają nas wielkie emocje!

20:55 Jesteśmy już na Vicente Calderon, arbiter wyprowadza obie jedenastki na płytę boiska, za chwilę zaczynamy! Tymczasem znamy już wynik meczu w Barcelonie, gdzie Espanyol podejmował Real Sociedad. Drużyny podzieliły się punktami, co oznacza, że jeśli dziś Valencia wygra, wskoczy na czwarte miejsce w tabeli. Jest o co grać!

20:47 W następnej kolejce Atletico zagra na wyjeździe z Getafe, z kolei Valencia podejmie u siebie Real Valladolid. Obydwa mecze rozegrane zostaną w przyszłą niedzielę.

20:45 Ciekawostką jest fakt, że Radamel Falcao nie strzelił bramki już w trzech kolejnych meczach ligowych. Z kolei Atletico przegrało u siebie tylko raz w kontrowersyjnych okolicznościach 0:1 z Realem Sociedad. Valencia w tym sezonie na wyjeździe wygrała czterokrotnie, trzy razy zremisowała, a aż sześciokrotnie dzisiejsi goście schodzili z boiska pokonani.

20:40 Nim się obejrzeliśmy, do spotkania zostało 20 minut. Chociaż obie drużyny w tabeli dzielą tylko trzy pozycje, to aż 15 punktów. Atletico może po tej kolejce wskoczyć na fotel wicelidera, a Valencia, jeśli Real Sociedad nie wygra dzisiaj swojego meczu, może znaleźć się na czwartym miejscu w tabeli.

20:33 W ostatnich pięciu meczach między sobą niespodziewanie Atletico Madryt nie wygrało ani razu. Trzykrotnie górą była Valencia, a dwa razy padł remis. Ostatni raz obie drużyny spotkały się 3 listopada ubiegłego roku. „Nietoperze”wygrały 2:0, a bramki strzelali Soldado i Valdez. Czerwoną kartkę w tamtym meczu obejrzał Ricardo Costa.

20:30 Ławki obydwu zespołów wyglądają następujące, w Atletico, Asenjo, Cata Diaz, Raul Garcia, Adrian, Rodriguez, Tiago i Insua. Trener Valerde pozostał sobie w obwodzie Guaitę, Vierę, Bernata, Cissokho, Barragana, Albeldę i Canalesa.

20:25 W ostatnich sześciu meczach obie drużyny prezentują podobną formę. Atletico wygrało trzy mecze, dwa zremisowało i raz przegrało. Ostatni mecz „Los Colchoneros” wygrali 2:0 w Pampelunie. Valencia również wygrała trzy spotkania, jednak raz zremisowała i dwukrotnie przegrała. W starciu przed przerwą na reprezentacje „Nietoperze” wygrały 3:0 z Realem Betis Balompie.

20:22 W zespole Valencii nie zagrają dziś na pewno z powodu kontuzji Soldado i Victor Ruiz, a za kartki Adil Rami i Feghouli. Z kolei Diego Simeone wysłał na trybuny Cismę i Pulido, a nieobecnym z powodu kartek jest Juanfran. Zastąpi go Manquillo.

20:16 Goście zagrają natomiast w ustawieniu 4-5-1. Alves; Joao Pereira, Mathieu, Ricardo Costa, Guardado; Parejo, Tino Costa; Piatti, Jonas, Ever Banega i na szpicy Valdez.

20:15 Na niespełna godzinę przed meczem znamy oficjalne składy. Gospodarze zagrają ustawieni w systemie 4-4-2. Courtois; Manquillo, Miranda, Godin, Filipe Luis; Koke, Mario, Gabi, Arda; Falcao i Diego Costa.

20:10 Arbiter dzisiejszego meczu pokazuje w spotkaniu średnio cztery żółte kartki. Przeciętnie w co piątym wyrzuca jakiegoś piłkarza do szatni przed końcowym gwizdkiem. Zawodnicy będą musieli mieć się na baczności.

Zważając na sytuację obydwu zespołów sądzę, że zwycięży Atletico. Piłkarze z Vicente Calderon przegrali u siebie tylko raz i to dość kontrowersyjnie. Na korzyść miejscowych przemawia fakt, że w Valencii zabraknie choćby Soldado. Lecz dopóki piłka w grze…

20:07 Dla Valencii ten sędzia gwizdał tylko raz. W wygranym 2:0 meczu na Mestalla z Sevillą. Obie bramki dla ówczesnych gospodarzy zdobył nieobecny dziś Soldado.

20:05 Rozjemcą dzisiejszego spotkania będzie Javier Estrada. Ten arbiter sędziował mecze z udziałem Atletico Madryt dwukrotnie. Bilans madrytczyków w tych spotkaniach to trzy punkty zdobyte na swoim stadionie. „Los Rojiblancos” wygrali 4:3 z Rayo Vallecano, a bramki w tym meczu strzelali Mario, Koke, Arda i Falcao. W drugim spotkaniu, przegranym na wyjeździe z tym samym rywalem, honorowe trafienie zaliczył wspomniany już Kolumbijczyk.

20:00 Do rozpoczęcia meczu została jeszcze godzina. W tym czasie przyjrzymy się składom, formie obydwu zespołów, a także większym czy mniejszym ciekawostkom. W każdym razie zaczynamy!