Athletic Bilbao ściągnął Aduriza


Athletic Bilbao oficjalnie potwierdził na swojej stronie internetowej transfer Aritza Aduriza. Hiszpański napastnik przechodzi z Valencii do Bilbao na trzy lata.


Udostępnij na Udostępnij na

31-letni zawodnik, który dotychczas wystąpił tylko raz w narodowych barwach Hiszpanii, związał się z Baskami na kolejne trzy lata, przez co będzie reprezentował Athletic do 2015 roku.

Suma transferowa nie została oficjalnie potwierdzona przez żaden z dwóch klubów, jednak media informują o kwocie 2,5 miliona euro, która wpłynie na konto Valencii.

Aritz Aduriz do Valencii dołączył w 2010 roku, przechodząc z Mallorki za cztery miliony euro. Jednak Hiszpan nie spełnił oczekiwań działaczy „Nietoperzy”, ponieważ w 82 występach zanotował tylko 21 trafień. Stąd z okazji skorzystało Bilbao, do którego Aduriz powróci po czterech latach przerwy. Hiszpański napastnik grał już w baskijskim klubie w sezonie 2002/2003, a także między 2006 a 2008 rokiem. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że Athletic kontynuuje tym samym swoją tradycję, ściągając tylko zawodników pochodzenia baskijskiego Aduriz urodził się w San Sebastian.
 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze