Antoine Griezmann odejdzie z Atletico Madryt!


Atletico Madryt potwierdza chęć odejścia Griezmanna!

15 maja 2019 Antoine Griezmann odejdzie z Atletico Madryt!

Antoine Griezmann po pięciu latach żegna się z Atletico. Francuz oficjalnie poinformował władze klubu o tym, że chce zakończyć swoją przygodę z madrycką drużyną. Skończyły się trwające od ponad roku spekulacje na temat odejścia lub pozostania napastnika w Atletico. Dzisiaj wiadomo, że od następnego sezonu będzie reprezentował inny klub. Najprawdopodobniej będzie to Barcelona.


Udostępnij na Udostępnij na


Potwierdziły się trwające od dłuższego czasu doniesienia o możliwym odejściu Griezmanna. Nie ma jeszcze oficjalnej informacji o tym, gdzie będzie grał Francuz, jednak Barcelona wydaje się najbardziej realną opcją. Warto pamiętać, że po mistrzostwach świata w 2018 roku Antoine Griezmann przedłużył kontrakt z Atletico do 2023 roku.

Pięć lat w Madrycie

Francuz kończy swoją pięcioletnią przygodę z klubem ze stolicy Hiszpanii. Gdy przychodził w 2014 roku z Realu Sociedad za 30 milionów euro, był utalentowanym chłopakiem, z którym wiązano duże nadzieje. Dzisiaj żegna się jako jeden z najlepszych zawodników w historii klubu. W ciągu tych pięciu lat wygrał Ligę Europy, Superpuchar Europy oraz Superpuchar Hiszpanii. Był największą gwiazdą i najlepszym zawodnikiem Atletico. W 256 meczach strzelił 130 goli.

Minęło pięć niesamowitych lat. Dziękuję bardzo za wszystko, będę miał Atletico w sercu – powiedział Griezmann

W drużynie Diego Simeone był kluczowym piłkarzem, który spośród wszystkich dawał najwięcej w ataku. Na nim opierała się gra ofensywna, mógł grać na kilku pozycjach. Nie zapominał także o grze w obronie i dostosowywał się do stylu gry prezentowanego przez „Atleti”. Jego brak z pewnością będzie odczuwalny w następnym sezonie.

Gra z kibicami

Chęć zmiany otoczenia i odejścia jest jak najbardziej zrozumiała. Jednak sposób, w jaki Antoine Griezmann zabawia się z kibicami, dla wielu może być żenujący. Rok temu, gdy wiele dyskutowano o jego możliwym transferze, postanowił nagrać filmik, w którym ogłosił swoją decyzję o pozostaniu. Była to oczywista próba nawiązania do filmu „The Decision”, w którym LeBron James ogłasza przejście do Miami Heat. Te i podobne zachowania często powodują niesmak w odbiorze tego zawodnika. Zarzuca się mu, że próbuje do piłki nożnej wprowadzić gwiazdorskie, niespotykane w futbolu wcześniej zachowania.

Niezadowolenie kibiców potęguje na pewno także fakt, że niecały rok temu Francuz podpisał nową umowę z Atletico Madryt. Jest to najwyższy kontrakt w historii klubu, gwarantujący mu 23 miliony euro netto rocznie. Obowiązywać miał do 2023 roku.

Mimo że Antoine Griezmann prezentuje bardzo wysokie umiejętności piłkarskie, często potrafi irytować kibiców. Nie wszyscy uznają sposób, w jaki traktuje swoich fanów, za prawidłowy, a dla wielu osób jest to wręcz obraźliwe.

Transfery wychodzące

Transfer Griezmanna to kolejny duży problem, z jakim będzie musiało zmierzyć się Atletico Madryt. Tego lata dojdzie do prawdziwej rewolucji kadrowej. Po tym sezonie z klubem pożegna się dodatkowo aż czterech innych zawodników. Będą to Juanfran, Diego Godin, Filipe Luis oraz Lucas Hernandez.

Odejście tylu klasowych zawodników stawia Simeone przed nie lada wyzwaniem. Zastąpienie takich piłkarzy może okazać się wręcz niemożliwe. Co prawda za samego Griezmanna klub dostanie pieniądze w okolicach 130 milionów euro, jednak nie zrekompensuje to straty największej gwiazdy.

Stało się to, co hiszpańskie media zapowiadały od dawna, i wydawało się, że kwestią czasu jest, gdy Francuz poinformuje świat o swojej decyzji. Z niemal całkowitą pewnością można wskazać następny klub Antoine’a Griezmanna. Będzie to Barcelona, z którą łączony jest już od długiego czasu. Można zastanawiać się tylko, jak zostanie tam powitany. Podczas ostatniego meczu na Camp Nou został wygwizdany i nie można powiedzieć, że przez wszystkich jest tam mile widziany.

Do samego piłkarza można mieć zastrzeżenia o formę informowania i traktowania kibiców o swoich decyzjach. Transfer do lepszego klubu jest rzeczą całkowicie normalną, ale wobec osób, które przychodziły oglądać jego mecze, należy okazać więcej szacunku.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze