Akademia Miedzi Legnica nie zwalnia tempa

Przyglądamy się wynikom młodzieżowych piłkarzy Miedzi Legnica

25 listopada 2019 Akademia Miedzi Legnica nie zwalnia tempa
Bartłomiej Hamanowicz

To był kolejny dobry tydzień dla Akademii Miedzi Legnica. Ekipa z województwa dolnośląskiego nabiera wiatru w żagle, a jej wyniki są bardzo obiecujące. Ta prężnie rozwijająca się akademia zaczyna wyrastać na jednego z liderów w swoim regionie. Poniżej prezentujemy komplet weekendowych wyników zespołów „Zielono-niebiesko-czerwonych”.

Akademia Piłkarska Miedzi Legnica ma się dobrze, o czym świadczą wyniki drużyn młodzieżowych w ten weekend. Młodzi adepci piłki nożnej mieli w rozkładzie jazdy między innymi Zagłębie Lubin. Miejmy nadzieję, że to zwiastun jeszcze lepszych wyników i efektów Akademii Miedzi Legnica.

II liga wojewódzka trampkarzy U-14

Miedź Legnica – Zagłębie II Lubin 4:0 (3:0)

Bramki:

1:0, 2:0 – Szczerbiak 17′, 19′

3:0 – Nowakowski 31′

4:0 – Noczynski 78’

Skład:

Szczepakowski (Kapica), Wańkowicza, Antosiak, Przybylok, Homa, Nowakowski, Maliszewski, Noczynski, Kucharski, Szczerbiak (Bajerski), Komarzyniec (Ruszczak)

Skład:

Kobyliński – Jarosz, Kowaluk, Krupa, Romanowski, Sacha, Akacki, Simmert, Drozdowski, Bas, Żuraw. Bombik, Baran

***

I liga wojewódzka młodzika U-13

Zagłębie I Lubin – Miedź Legnica 1:2 (1:1)

Bramki:

1:0 – Rywale 5′

1:1 – Zawicki (Rewers) 14′

1:2 – Kaczemba (Zawicki) 58′

Skład:

Bieleń – Spychaj, Rewers, Kaczemba, Małek – Zawicki, Kodzik – Umnicki, Adamczewski

Grali także:

Iwiński, Zięba, Guściora

Nie mieliśmy najlepszego wejścia w dzisiejsze spotkania, co przełożyło się na szybko straconą bramkę po serii prostych błędów. Jak się później okazało, był to dla nas moment zwrotny, pozwalający wrócić na właściwe tory i przejąć kontrolę nad meczem, która niestety przez długi okres nie przekładała się na sytuacje bramkowe. Na całe szczęście nasz upór i konsekwencja po raz kolejny zostały nagrodzone bramką w końcowej fazie spotkania, co jest najlepszym potwierdzeniem charakterów moich zawodników – mówił po meczu trener drużyny.

***

III liga

Miedź II Legnica w ostatnim jesiennym spotkaniu ligowym uległa w Zabrzu rezerwom Górnika 1:2. Jedynego gola dla Miedzi zdobył Mateusz Zatwarnicki.

Wynik meczu otworzyli gospodarze. Już w 3. minucie do bramki Miedzi trafił Michał Rostkowski. Do przerwy gospodarze utrzymali prowadzenie. Po wznowieniu gry Matusz Zatwarnicki w 48. minucie po dośrodkowaniu w pole karne doprowadził do remisu. Na 12 minut przed końcem spotkania ponownie Rostkowski trafił do siatki Miedzi, tym razem z rzutu karnego.

Górnik II Zabrze – Miedź II Legnica 2:1 (1:0)