Zwolle liderem Eredivisie!

FC Zwolle wykorzystało potknięcie PSV Eindhoven i sensacyjnie wskoczyło na pierwszą lokatę w tabeli. Dziś drużyna Mateusza Klicha pokonała SC Cambuur i została samodzielnym liderem Eredivisie.

Rozpędzone Zwolle nie zwalnia tempa. Podopieczni Rona Jansa zwyciężyli już po raz czwarty z rzędu. W sobotni wieczór nowy lider Eredivisie nie dał szans beniaminkowi z Leeuwarden i zwyciężył 2:0. Gospodarze dominowali w każdym elemencie gry, jednak pierwszą bramkę udało im się zdobyć dopiero w 69. minucie. Gola strzelił wypożyczony z Feyenoordu Guyon Fernandez, dla którego było to już trzecie trafienie w tym sezonie. Wynik spotkania w 78. minucie ustalił Rochdi Achenteh, który pewnie wykorzystał rzut karny. Zwolle po czterech spotkaniach ma na swoim koncie dwanaście punktów i jest samodzielnym liderem ligi.

Całe spotkanie w barwach Zwolle rozegrał Mateusz Klich.

W następnej kolejce Zwolle zmierzy się na własnym boisku z Utrechtem. Biorąc pod uwagę dyspozycję drużyny Jana Woutersa, zdecydowanym faworytem będzie zespół Polaka.