Złoty Boyd


Dziś na stadionie „Hearts” w Edynburgu doszło do pojedynku, w którym murowanym zwycięzcą byli piłkarze Rangers. Ku zaskoczeniu kibiców Mistrz Szkocji do ostatniej minuty musiał walczyć o trzy punkty, a zapewnił je Kris Boyd.


Udostępnij na Udostępnij na

Wielu przepowiadało, że „Serca” w starciu z drużyna Rangersów nie ma szans, a wynik będzie bardzo wysoki. Od pierwszego gwizdka było widać, że oba kluby zamierzają do ostatniej minuty walczyć o każdy skrawek boiska.

W 13. minucie sytuacja mocno się zaostrzyła, czego efektem była czerwona kartka dla Kevina Thompsona. Jednak strata jednego piłkarza podziałała mobilizująco na podopiecznych Waltera Smitha. Kilka minut później mogło być już 1:0 dla Mistrzów Szkocji, jednak bardzo dobrze zachował się bramkarz gości.

Na odpowiedź „Hearts” długo nie trzeba było czekać. W 25. minucie błąd popełnił Madjid Bougherra, piłkę w polu karnym przechwycił David Witteveen, odegrał ją do Hiszpana Suso, a ten minimalnie przestrzelił. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Sześć minut później kibice „Serc” oszaleli z radości. Witteveen wykorzystał błąd bramkarza Rangersów i było już 1:0. Do przerwy wynik się nie zmienił, a wyraźnie zmotywowani gospodarze starali się zdobyć kolejne bramki.

Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Atakowało Hearts, a Rangersi próbowali nie dopuścić do utraty kolejnej bramki. Niestety obie ekipy były mocno nieskuteczne. Dopiero w 62. minucie kibice ujrzeli kolejną bramkę.

Dośrodkowanie Stevena Davisa wykorzystał Lee McCulloch i padł remis. Najwyraźniej ten gol dodał Rangersom skrzydeł. Podopieczni Waltera Smitha przejęli inicjatywę i gra toczyła się już na połowie Hearts. Gospodarze prawie do końca się bronili. Prawie – bo kilkanaście sekund przed ostatnim gwizdkiem bezmyślny faul spowodował Bouizd, a rzut karny wykorzystał wprowadzony kilka minut wcześniej Kris Boyd.

Tym sposobem cały wysiłek drużyny z Edynburga poszedł na marne.

Komentarze
~Pysio (gość) - 14 lat temu

Brawo The GERS!!!!Wierzyłem w was.A Boyd udowodnił ,
ze jest dla nas bezcenny :D

Odpowiedz
~fcmoscow (gość) - 14 lat temu

Brawo RANGERS!!!! Walka do ostatniej minuty
przyniosła zwycięstwo. Brawo jeszcze raz brawo. Oby
Rangersi obronili tytuł mistrzowski, i jak najlepiej
zaprezentowali się w LM. Pozdro dla wszystkich fanów
"The Gers"

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze