Zagłębie wygrywa rzutem na taśmę!

8 marca 2013 Zagłębie wygrywa rzutem na taśmę!

Po emocjonującym meczu w Lubinie Zagłębie pokonało Jagiellonię 2:1. Prowadzenie drużynie gospodarzy dał Papadopulos. Wyrównał Quintana, a decydujące trafienie padło dopiero w 94. minucie po strzale głową Godala.

Na początku meczu delikatnie wyróżniali się piłkarze Jagiellonii. Gracze Zagłębia bronili się jednak skutecznie i nie dopuszczali gości do bramki. „Jagi”  prowadzącej grę zbyt długo nie oglądaliśmy. Zaraz do głosu zaczęli dochodzić piłkarze „Miedziowych”. Sporo zamieszania robił Szymon Pawłowski. W jednej z akcji wywalczył rzut rożny, po którym mogła paść bramka otwierająca wynik. Dobrą interwencją popisał się jednak Słowik.

02.04.2012, Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 2:1
02.04.2012, Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 2:1 (fot. Mikołaj Olszewski / iGol.pl)

Kilka minut później bramkarz Jagiellonii musiał jednak uznać wyższość rywala. Po zagraniu w pole karne piłkę dosyć nieudolnie wybijał Dźwigała. Futbolówka trafiła do dobrze ustawionego Papadopulosa, a ten nie zmarnował szansy. Powtórki pokazały jednak, że w momencie przyjęcia piłki zawodnik Zagłębia pomagał sobie ręką.

Szymon Pawłowski był dzisiaj bardzo nieskuteczny. W 26. minucie miał okazję do podwyższenia prowadzenia, ale trafił tylko w poprzeczkę. Niedługo później „Jaga” wyrównała. Piękna dwójkowa akcja Smolarka i Plizgi oraz wykończenie Quintany zmusiło Gliwę do kapitulacji. Ten wynik nie zmienił się do przerwy.

Maciej Małkowski (po lewej) kontra Tomasz Porębski
Maciej Małkowski (po lewej) kontra Tomasz Porębski (fot. Mikołaj Olszewski / iGol.pl)

Zagłębie pewnie przystąpiło do drugiej części tego meczu, raz po raz tworząc sobie sytuacje do objęcia prowadzenia. Nic takiego jednak nie nastąpiło. A to przez za słaby strzał Papadopulosa, a to przez złe dogranie Hanzela. Coś zawsze szło nie tak. Po godzinie gry w polu karnym Jagiellonii padł Vidanov. Jednak po konsultacji ze swoim asystentem sędzia Musiał nie podyktował rzutu karnego.

Spotkanie było szybkie i pełne akcji, które przenosiły się spod jednej bramki pod drugą. Czas jednak mijał, a na tablicy wyników ciągle widniał remis. Zagłębie bardzo naciskało na bramkę gości, a Tomasz Hajto wymownym gestem kazał się cofnąć swoim piłkarzom. To wszystko na nic, ponieważ w 93. minucie dośrodkowanie Pawłowskiego pięknie głową wykończył Godal i dał zwycięstwo „Miedziowym”.