Wysoka forma Tunezji

11 stycznia 2012 Wysoka forma Tunezji

Tuż przed startem finałów Pucharu Narodów Afryki uczestnicy turnieju szlifują formę w meczach towarzyskich. Szczególnie wysoką dyspozycję utrzymuje Tunezja, która pokonała Sudan 3:0. Z dobrej strony pokazała się również Angola, remisując w meczu wyjazdowym z Nigerią.

Zouheir Dhaouadi – strzelec trzeciej bramki dla Tunezji
Zouheir Dhaouadi – strzelec trzeciej bramki dla Tunezji (fot. Mtnfootball.com)

Tunezja gładko rozprawiła się z innym finalistą PNA, Sudanem. Wynik 3:0 odzwierciedla różnice klas, jaką można było zauważyć na boisku. Po pierwszej połowie Tunezyjczycy prowadzili 1:0, a bramkę dającą prowadzenie strzelił Khalifa. W drugiej połowie swoje trzy grosze dorzucili Dhaouadi i Chermiti.

W innych spotkaniach Angola zremisowała bezbramkowo z Nigerią. Wagę tego rezultatu umniejsza fakt, że Nigeryjczycy zagrali w mocno rezerwowym składzie. Towarzyski sprawdzian ma za sobą również reprezentacja Gabonu, która zremisowała 0:0 z ekipą Burkina Faso.