Wspaniałe zwycięstwo Arisu Saloniki

4 grudnia 2011 Wspaniałe zwycięstwo Arisu Saloniki

W 12. kolejce Superleague Ellada podopieczni Michała Probierza pokonali Panathinaikos Ateny 3:1. Dzięki wygranej w świetnym stylu Aris oddalił się od strefy spadkowej.

Faworytem spotkania była ekipa wicemistrzów Grecji, która wcześniej nie odniosła żadnej ligowej porażki w tym sezonie. Aris natomiast pilnie poszukiwał zdobyczy punktowej, ponieważ do tej pory zawodził.

To właśnie podopieczni Polaka jako pierwsi zdobyli bramkę. W 11. minucie do siatki rywali trafił Danijel Cesarec. Goście odpowiedzieli trafieniem Jeana-Alaina Boumsonga. Jednak jeszcze przed przerwą drugie trafienie dla Arisu zdobył Dickoh i w ten sposób popsuł nastroje zawodnikom Panathinaikosu.

Michał Probierz odniósł dziś pierwszy poważny sukces jako trener Arisu
Michał Probierz odniósł dziś pierwszy poważny sukces jako trener Arisu (fot. Rafał Rusek / iGol.pl)

Już trzy minuty po wznowieniu gry bramkę zdobył Brazylijczyk Neto i powiększył przewagę gospodarzy. Zawodnicy Jesualdo Ferreiry nie byli w stanie zmienić rezultatu i na stadionie Kleanthis Vikelides doszło do dużej niespodzianki.

Dla Panathinaikosu to pierwsza porażka w tym sezonie. Z tego powodu też zespół ten spadł na trzecią pozycję w Superleague Ellada. Podopieczni Michała Probierza dzięki dzisiejszemu zwycięstwu przesunęli się natomiast na 11. miejsce w tabeli.