Wenger napiętnuje oskarżenia UEFA


Francuz krytykuje nadgorliwość w sprawie „zanurkowania” Eduardo podczas spotkania eliminacji do Ligi Mistrzów z Celtic Glasgow.


Udostępnij na Udostępnij na

Manager Arsenalu nazwał oskarżenie ze strony UEFA „kompletną hańbą”.

Przeciwko Chorwatowi wszczęto postępowanie dyscyplinarne, które może się zakończyć zawieszeniem Eduardo na dwa kolejne mecze w europejskich pucharach.

Wenger jest wściekły z powodu precedensu, który chce wprowadzić europejska federacja, zgodnie z czym zawodnik ma odcierpieć w przyszłości za sędziowskie pomyłki.

To kompletna hańba, to nie do zaakceptowania, my tego nie zaakceptujemy – mówi przed meczem z Manchesterem United. – UEFA z zamierzeniem nazywa mojego piłkarza oszustem za to, że po prostu upadł, ta wieść rozchodzi się po całej Europie, a to nie jest do zaakceptowania.

Otworzyli [UEFA – dop. mr] furtkę, która pozwala teraz podważać sędziowskie decyzje. Jak dla mnie to „polowanie na czarownice.”

Wenger wypowiedział się także na temat samego incydentu, w którym główną rolę grał również Artur Boruc:

– [Eduardo – dop. mr] został dotknięty przez bramkarza i możemy to udowodnić. On nie uważa, że zrobił cokolwiek złego. Będziemy bronić naszego zawodnika jak daleko tylko możemy.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze