Trener Arsenalu Londyn Arsene Wenger powiedział, że bardzo cieszy się z wyzwania, którym jest walka o lokatę w czwórce najlepszych angielskich zespołów. Do końca sezonu zostało już niewiele spotkań.

Sobotnie zwycięstwo Arsenalu nad QPR 1:0 pozwoliło mu wskoczyć na trzecią lokatę w tabeli. Francuski trener wie, że minimalny wymóg, aby utrzymać się w czołówce, to dwa zwycięstwa. Terminarz jest bardzo napięty, jak podkreśla Wenger, ale sądzi także, że dzięki temu końcówka sezonu jest tak bardzo pasjonująca i do końca nie wiadomo, jak będzie wyglądała tabela.
Arsenal w ostatnich meczach prezentuje się dobrze, a przede wszystkim wygrywa – z Fulham, Sunderlandem, Swansea czy QPR. Spotkania wyjazdowe wydają się mocną stroną londyńczyków. Oczywiście bardzo istotne są starcia innych zespołów i korzystne dla Arsenalu wyniki.
Pozostaje jedynie czekać na nadchodzące kolejki i z pasją śledzić Premier League.