W Kielcach zadecydował rzut karny

29 lipca 2013 W Kielcach zadecydował rzut karny

W ostatnim meczu 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Korona Kielce podejmowała Wisłę Kraków. Mecz zakończył się zwycięstwem krakowian 3:2, a zwycięska bramka padła w doliczonym czasie po rzucie karnym.

Łukasz Garguła
Łukasz Garguła (fot. Rafał Rusek /iGol.pl)

W pierwszej połowie przewagę osiągnęli koroniarze. Piłkarze Leszka Ojrzyńskiego grali agresywnie, wysoko i nie pozwalali na wiele drużynie Wisły. Pod polem bramkowym Miśkiewicza co jakiś czas robiło się nerwowo i właśnie po jednym takim zamieszaniu Golański wpakował piłkę do siatki. Spory winę przy tym golu ponosi golkiper „Białej Gwiazdy”, który bardzo wolny zbierał się z murawy.

Gospodarze nie cieszyli się tym prowadzeniem zbyt długo. Już minutę później było 1:1.  Garguła zdecydował się na strzał z dystansu, piłka trafiła jeszcze w Stano i nie dała szans na skuteczną interwencję Małkowskiemu. Mimo iż to kielczanie posiadali przewagę, po pierwszych 45 minutach na tablicy świetlnej widniał remis 1:1.

Artur Lenartowski (Korona Kielce); Paweł Golański (Korona Kielce); Marcin Żewłakow (Korona Kielce); Tomasz Foszmańczyk (Korona Kielce); Maciej Korzym (Korona Kielce) (fot. Grzegorz Rutkowski / iGol.pl)

W drugiej części meczu byliśmy świadkami kolejnych bramek. Najpierw na kolejny strzał z dystansu zdecydował się Garguła, a jego uderzenie idealnie wylądował przy słupku. Kielczanie nie poddali się jednak  i po kilkunastu minutach Sobolewski idealnie wykończył dośrodkowanie Golańskiego.

Najwięcej emocji uświadczyliśmy w doliczonym czasie gry. Rezerwowy w tym spotkaniu Trytko mógł dać zwycięstwo Koronie. Napastnik „Scyzoryków” nie zdołał jednak pokonać Miśkiewicza. Po tej akcji poszła kontra, po której w polu karnym faulowany był Burliga. Rzut karny pewnie wykorzystał Chrapek, dając tym samym trzy punkty „Białej Gwieździe”.