Vitesse remisuje w Rotterdamie

Na początku 21. serii gier w Eredivisie doszło do najciekawiej zapowiadającej się konfrontacji tej kolejki. Feyenoord Rotterdam zremisował na De Kuip z Vitesse Arnhem 1:1.

Na początku spotkania gospodarze kilka razy przedostali się pod bramkę rywali, jednak nic z tego nie wynikło. Po kilku minutach to goście byli już częściej przy piłce. W 27. minucie piłkarze Feyenoordu stworzyli sobie pierwszą dogodną szansę do zdobycia gola. Janmaat dośrodkował na głowę Vilheny, ale ten, stojąc na piątym metrze posłał futbolówkę koła słupka.

Siedem minut później Vitesse spróbowało zdobyć gola, jednak strzał zza pola karnego Proppera przeleciał minimalne nad bramką. W 39. minucie Feyenoord objął prowadzenie, po dośrodkowaniu Boetiusa piłkę do siatki wpakował niezawodny Graziano Pelle. W końcówce pierwszej połowy Tony Vilhena piekielnie mocnym strzałem próbował pokonać Velthuizena, jednak bramkarz drużyny z Arnhem był na miejscu.

W 57. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Renato Ibarra dośrodkował w pole karne, gdzie znalazł się Guram Kashia, który strzałem głową zdobył bramkę dla Vitesse. Druga część meczu przypominała nam pierwszą. Oba zespoły nie kwapiły się do ataków i w rezultacie na boisku nie działo się zbyt wiele.

W 88. minucie Kelvin Leerdam, były gracz Feyenoordu, mógł zdobyć zwycięską bramkę dla Vitesse. Jednak obrońca który znalazł się w polu karnym rywali, źle przyjął sobie piłkę i pierwszy dopadł do niej Erwin Mulder. Ostatecznie mecz zakończył się remisem. Podział punktów najbardziej zadowala Ajax Amsterdam, który już w niedzielę będzie miał okazję odskoczyć od rywali w ligowej tabeli.