Verbeek wyrzucony z Feyenoordu?


Jak donoszą holenderskie media, bardzo prawdopodobne jest, że z pracą w Feyenoordzie Rotterdam pożegna się Gertjan Verbeek. Niektórzy podają także informację, że takowe pożegnanie już stało się faktem, a oficjalna strona klubu nadal milczy...


Udostępnij na Udostępnij na

Powodem rozstania, jak nietrudno się domyśleć, są słabe rezultaty Feyenoordu w tym sezonie. Klub z Rotterdamu zajmuje obecnie dwunastą pozycję w ligowej tabeli, a także dość szybko i w nie najlepszy sposób pożegnał się z europejskimi pucharami.

46-letni trener przybył na De Kuip w lecie ubiegłego roku, kiedy to z Feye pożegnał się Bert van Marwijk. Verbeek nie sprostał póki co stawianym przed nim oczekiwaniom. 

Dodając do tego konflikt ze starszymi zawodnikami pierwszego składu otrzymujemy, łagodnie mówiąc, niezbyt pozytywny obraz pracy byłego trenera Heerenveen. 

Zaglądając w karty historii Feyenoordu, jak dotąd tylko jeden szkoleniowiec okazał się gorszy od Verbeeka. Był nim Pim Verbeek (zbieżność nazwisk przypadkowa), który w swoich 26 spotkaniach wygrał zaledwie sześćiokrotnie. Obecny szkoleniowiec ma nieco lepszy bilans, bowiem w podobnej ilości meczów wygrał ośmiokrotnie.

Holenderskie media rozpoczęły już także poszukiwania kandydata, który zastąpi Verbeeka. Według nich schedę na De Kuip przejmie Mario Been, który na dzień dzisiejszy szkoli graczy NEC Nijmegen. Dodatkowo Been jako były gracz Portowców już niejednokrotnie twierdził, że chciałby poprowadzić ten klub.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze