Van Rhijn: Race nie są wytłumaczeniem

21 kwietnia 2014 Van Rhijn: Race nie są wytłumaczeniem

Ricardo van Rhijn w finale Pucharu Holandii zanotował przepiękne trafienie. Jednak tego dnia zarówno piłkarze, jak i kibice Ajaksu nie stanęli na wysokości zadania.

Puchar KNVB
Puchar KNVB (fot. KNVB.nl)

Nie można tłumaczyć się, że przegraliśmy spotkanie przez rzucane race. Oba zespoły miały ten sam problem. Zarówno my, jak i Zwolle byliśmy wytrąceni z rytmu i musieliśmy na kilkanaście minut zejść do szatni. Oczywiście, że ta przerwa nie wpłynęła nam na dobre – powiedział po meczu van Rhijn.

Zaczęliśmy świetnie i szybko zdobyliśmy gola. Chcieliśmy iść za ciosem, jednak wkrótce nastąpiła wspomniana przerwa. Powtórzę to jeszcze raz. Nie chcemy mówić, że przegraliśmy tylko i wyłącznie przez zachowanie naszych kibiców, jednak to, zdecydowanie nam nie pomogło – dodał zawodnik Ajaksu. Amsterdamczycy przegrali niedzielny finał aż 1:5, jednak piłkarze już w najbliższy weekend mogą zapomnieć o pucharowej klęsce. Jeśli Ajax zdobędzie punkt w spotkaniu z Heraclesem, zapewni sobie tytuł mistrza Holandii.