V runda Pucharu Szkocji w obiektywie!

Dzisiaj o godzinie 13.00 czasu polskiego rozpoczęły się zmagania piłkarzy w Pucharze Szkocji. Oto podsumowanie sobotnich meczów!

Kilmarnock – Celtic Glasgow

Nowy nabytek Celticu Glasgow – Giorgos Samaras zadebiutował dziś w barwach „The Hoops”. Swój debiut może zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ w 85 minucie strzelił bramkę na 5:1 dla Celticu. „The Bhoys” na boisku dominowali przez cały okres gry. Jednak w 66 minucie Artur Boruc musiał sięgać po piłkę do siatki, bowiem honorowe trafienie dla Kilmarnock zaliczył Hamill. Dla Celticu gole również zdobyli: McDonald (2), Gary Caldwell, który zaliczył asystę przy pierwszej bramce Scotta oraz Jan Vennegoor of Hesselink. Do ćwierćfinału Pucharu Szkocji awansował Celtic Glasgow.

Aberdeen – Hamilton Accies

W 62 minucie po świetnym wykonaniu rzutu rożnego obrońcy Aberdeen  – Barry’ego Nicholsona do siatki rywali trafił Zander Diamond. Aberdeen jednak już więcej razy nie potrafiło przebić się pod pole karne Hamilton Accies. Do ćwierćfinału Pucharu Szkocji awansowało Aberdeen.

Ross County – St Johnstone

Spotkanie  Ross County przeciwko St. Johnstone nie zostało rozegrane z powodu złego stanu murawy! Nie jest jeszcze znana nowa data tego meczu.

Motherwell –  Dundee

Mecz ten również nie został rozegrany z powodu stanu murawy stadionu Fir Park. Kilka dni temu spotkanie Motherwell z Celtikiem Glasgow również nie zostało rozegrane z tej samej przyczyny, co teraz.

Morton – Queen of the South

Na stadionie Morton kibice ujrzeli dwie bramki, jednak fanów gospodarzy ten fakt nie może cieszyć, ponieważ do ćwierćfinału Pucharu Szkocji awansuje Queen of the South. Bramki dla gości zdobyli Sean O’Connor i John Stewart. „Uzyskaliśmy bardzo dobry wynik końcowy. Jednak nasza gra nie była imponująca”  – mówi trener Queen of the South – Gordon Chisholm.

Livingston – Partick Thistle

W meczu tym padł remis 0-0. Piłkarze obu drużyn nie pokazali nic wielkiego. Pod koniec spotkania obie drużyny „obudziły się”, jednak było już za późno. O awansie do ćwierćfinału zadecyduje drugi mecz.

St Mirren – Dundee Utd

W tym spotkaniu również padł remis. Różni się tylko tym, że piłkarze walczyli od początku do końca meczu. Świetny występ zaliczył bramkarz Dundee Utd. – Łukasz Załuska, który wyłapywał wszystkie piłki lecące w światło jego bramki. Losy awansu do ćwierćfinału Pucharu Szkocji rozstrzygną się w drugim meczu.

Jutro w ramach V rundy Pucharu Szkocji zmierzą się ze sobą drużyny Hibernian i Rangers.