Upragnione zwycięstwo


Za nami pierwsze dwa spotkania w ramach 21 kolejki piłkarskiej Orange Ekstraklasy. Odra Wodzisław podejmowała na własny sezonie GKS BOT Bełchatów, a w Bytomiu lokalna Polonia mierzyła się z Koroną.


Udostępnij na Udostępnij na

Dzisiejsze sportowe emocje zapoczątkował mecz w Wodzisławiu Śląskim. Po fatalnych meczach podopieczni Oresta Lenczyka zamierzali zdobyć 3 punkty i odbudować zaufanie nie tylko kibiców ale samego trenera. Nic tak nie przytłacza piłkarzy jak seria nie powodzeń. Niestety nie udało się, GKS przegrał z gospodarzem 1:0. W Wodzisławiu byliśmy świadkami zaciętego meczu, w którym obie strony starały się pokonać bramkarza przeciwnika. Dopiero w 82 minucie gospodarze zdobyli jedyną bramkę tego spotkania. GKS Bełchatów po raz kolejny nie był w stanie pokonać rywala, a posada Oresta Lenczyka wydaje się być coraz bardziej zagrożona.

W Bytomiu to drużyna przyjezdnych od początku uważana była za faworyta tego spotkania. Jednak Polonia chciała wykorzystać atut własnego boiska i sprawić miłą niespodziankę swoim kibicom. Mimo licznych prób, to Korona stwarzała bramkowe sytuacje. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowo, w 44 minucie sędzia podarował gościom rzut karny. Nie obyło się bez nie miłych incydentów. Za ten faul, którego nie było, Pavolo Stano obejrzał czerwoną kartkę. Prowadzenie dla gości zdobył Edi Andradina. Zaledwie kilkanaście sekund później na trybuny został odesłany Michał Probierz, który nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego. Po zmianie stron Korona zdecydowała się bronić wyniku, jednak mimo licznych prób Polonii nie udało sie wyrównać. Ostateczny cios zadał w 88 minucie Jakub Zabłocki. Była to pierwsza wygrana Korony Kielce w 2008 roku.

Odra Wodzisław-GKS BOT Bełchatów 1:0

Polonia Bytom-Korona Kielce 0:2

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze