Twitter po meczu z Islandią. Kogo chwalono najbardziej?

14 listopada 2015 Twitter po meczu z Islandią. Kogo chwalono najbardziej?
Grzegorz Rutkowski/igol.pl

Polska wygrała towarzyski mecz z Islandią 4:2 i nie mogło zabraknąć komentarzy po tym spotkaniu na Twitterze. Zwycięstwo Polaków zeszło jednak na drugi plan po wydarzeniach, które miały miejsce w Paryżu.

Zamiast radości  z wygranej wszystkich ogarnęły niepokój i współczucie dla osób przebywających we Francji. Kilka godzin po meczu w Paryżu na Stade de France wciąż przebywali kibice i piłkarze reprezentacji Francji i Niemiec.

Już w trakcie meczu było słychać odgłosy wybuchów, ale na szczęście nikomu z obecnych na stadionie nic się nie stało.

Swoje wsparcie dla osób przebywających we Francji okazali m.in. polscy piłkarze.

Wróćmy jednak do samego spotkania Polaków z Islandią. Mecz nie zaczął się dla naszych reprezentantów najlepiej. Po faulu Łukasza Szukały straciliśmy gola już w czwartej minucie meczu. Obrońca Osmanlisporu był bardzo krytykowany za występ w tym spotkaniu. Kibice na Twitterze nie pozostawili na nim suchej nitki.

Oprócz gradu bramek na pochwałę na pewno zasługiwała też świetna atmosfera stworzona przez kibiców na Stadionie Narodowym. Nasza redakcja też była tam obecna.

Największym zaskoczeniem meczu był bez wątpienia (może poza wejściem smoka Kapustki) występ Piotra Zielińskiego. Pomocnik Empoli pokazał, że potrafi dobrze grać na środku i wie, co to dobre rozgrywanie piłki.

Twitterowicze nie mogli też pominąć fantastycznego występu Bartosza Kapustki. Grający na co dzień w barwach Cracovii pomocnik wszedł na murawę i zaledwie dwie minuty później wpisał się na listę strzelców. To już drugi mecz i gol Kapustki w barwach reprezentacji.

Uwadze nie uszły także dwa gole Roberta Lewandowskiego. Napastnik naszej reprezentacji prześcignął w meczu z Islandią piątego w rankingu wszech czasów Andrzeja Szarmacha.