Trenerska karuzela w PSG


20 maja 2013 Trenerska karuzela w PSG

Paris Saint-Germain wywalczył w tym sezonie po 19 latach mistrzostwo Francji i dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Zespołem dowodził doświadczony i uznany szkoleniowiec, Carlo Ancelotti. Mimo że władze klubu, zawodnicy oraz kibice pragną, aby Włoch pozostał na stanowisku trenera, to jego przyszłość na Parc des Princes jest bardzo niepewna. Kto ewentualnie może go zastąpić?


Udostępnij na Udostępnij na

Carlo Ancelotti obecny sezon może zaliczyć do bardzo udanych. Z PSG zdobył mistrzostwo Francji po 19 latach oczekiwań i dotarł aż do 1/4 finału Ligi Mistrzów, w której odpadł po wyrównanych meczach z FC Barcelona. Jednak włoski trener nie jest zdeterminowany, aby pozostać w Paryżu i jego przyszłość wiązana jest z Madrytem i tamtejszym Realem. Nawet sam prezes paryskiego klubu twierdzi, że Ancelotti poprosił o możliwość odejścia z PSG i ma już podpisaną wstępną umowę z „Królewskimi”. 

Rafael Benitez
Rafael Benitez (fot. Skysports.com)

Kto mógłby być potencjalnym zastępcą Ancelottiego na Parc des Princes? W kuluarach mówi się o Rafie Benitezie, który w Chelsea Londyn miał być tylko tymczasowym trenerem, a zdobył z tym klubem Puchar Ligi Europy. Jednak w razie przeprowadzki Jose Mourinho z Madrytu do Londyn, o czym mówi się coraz głośniej, Benitez zostałby bezrobotny. Czemu nie miałby trafić na ławkę PSG?

Innym kandydatem na szkoleniowca Paris Saint-Germain jest osoba już pracująca w klubie. Leonardo, który pełni w tej chwili funkcję dyrektora sportowego PSG, posiada odpowiednie papiery trenerskie, aby poprowadzić mistrzów Francji w przyszłym sezonie. Jednak czy władze klubu zdecydują się na taki krok, wiedząc, że Brazylijczyk nie ze wszystkim piłkarzami żyje w pełnej symbiozie i mogłyby pojawić się konflikty?

Kolejnymi opcjami są włoscy szkoleniowcy: Fabio Capello i Roberto Mancini. Capello jest obecnie selekcjonerem reprezentacji Rosji, jednak dla katarskich włodarzy PSG nie stanowi to problemu. Jeśli doświadczony Włoch stałby się trenerem PSG, a Rosja awansowałaby do mistrzostw świata 2014, to Capello mógłby spokojnie uczestniczyć w mundialu z rosyjskimi piłkarzami. Nie wiadomo jednak, jak na takie wyjście z całej sytuacji zapatrują się władze rosyjskiego związku piłki nożnej. W całkowicie innej sytuacji jest Mancini, który jest wolnym trenerem po zwolnieniu z Manchesteru City. Z pewnością jest on w kręgu zainteresowań działaczy PSG jako trener ich zespołu. Tylko czy włoski szkoleniowiec będzie chciał ponownie współpracować z ludźmi z Kataru, z którymi miał już do czynienia w angielskim klubie? Wątpliwe. 

W Paryżu marzą również o Arsene Wengerze, ale ta kandydatura jest chyba niemożliwa do spełnienia. Francuz prawdopodobnie zostanie w Arsenalu na kolejny sezon. Kto by nie znalazł się na ławce PSG, jedno jest pewne. Trenerska karuzela powoli się rozkręca, ale z pewnością będzie jedną z najbardziej ciekawych od wielu lat. 

Komentarze
~Aras3594 (gość) - 10 lat temu

Guidolin lub Mazzari?

Odpowiedz
~DeMo (gość) - 10 lat temu

Mazzari idzie do Interu

Odpowiedz
Red Devil (gość) - 10 lat temu

Do PSG pasowałby Wenger ale na pewno nie będzie
chciał opuścić Arsenalu :)

Odpowiedz
~jaro (gość) - 10 lat temu

Benitez oficjalnie w Napoli więc PSG nie poprowadzi

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze