Tomaszewski o Majewskim: Skandal!


„Skandal”, „kompromitacja”, „koniec PZPN-u” – Jan Tomaszewski jak zwykle nie przebierał w słowach, zapytany o opinię po wyborze Stefana Majewskiego na nowego trenera kadry. Oto co jeszcze – oprócz nawoływania do zbojkotowania meczu ze Słowacją – miał do powiedzenia „przyjaciel z boiska” prezesa Laty.


Udostępnij na Udostępnij na

Majewski trenerem. Nie było lepszych kandydatur?

J.T.: To pytanie należy zadać grabarzom polskiej piłki: ministrowi Drzewieckiemu, Grzegorzowi Lacie, Antoniemu Piechniczkowi oraz Jerzemu Engelowi. Bo decyzja ta to jeden wielki skandal – wymienieni przeze mnie panowie udowodnili, że nie zależy im na poprawie wizerunku i że PZPN to w dalszym ciągu „związek kolesiów”. Mam szczerą nadzieję, że w najbliższych spotkaniach asystentami trenera Majewskiego będą właśnie Engel, Piechniczek i Lato, a dyrektorem technicznym za Jana de Zeeuw powinien być pan Drzewiecki. To oni są odpowiedzialni za to, że nie wyszliśmy z najsłabszej grupy. To przez nich straciliśmy kilka milionów euro i przegraliśmy mundial. PZPN to państwo w państwie, które ma w d… dobro polskiej piłki.

Kto w takim razie powinien Pana zdaniem poprowadzić reprezentację w październikowych meczach?

J.T.: Leo Beenhakker! Dlatego, że to on wspólnie z zarządem nawarzył nam tego piwa! Szopka zaczęła się 17 października, kiedy Drzewiecki wycofał kuratora z PZPN i tym samym rozpoczęły się przygotowania do uroczystości pogrzebowych. A ta nastąpiła w Mariborze. Wcześniej jeszcze prezes Lato zabronił Beenhakkerowi podejmowania pracy w Feyenoordzie, ale ten miał to gdzieś. Od tego zaczęły się tarcia i klęski, bo do tej pory Leo był w Polsce „gościem”. A przecież selekcjoner powinien pracować 25 godzin na dobę! Ale oni (zarząd – przyp. TM) nabrali na ten temat wody w usta i teraz szukają kwadratowych jaj. To jedna wielka kompromitacja, po raz kolejny stajemy się pośmiewiskiem futbolowego światka. Bo gdzie indziej zatrudnia się trenera „tymczasowego”? Grzegorz Lato, mój przyjaciel z boiska, też się skompromitował, bo bezprawnie zdymisjonował Beenhakkera w momencie, w którym on sam chciał się podać do dymisji! Teraz Leo będzie miał jakąś operację, poszedł na zwolnienie lekarskie, więc za te dwa miesiące i tak mu zapłacą. Jeśli jeszcze Majewski otrzyma pieniądze za te dwa mecze, to będziemy dublowali selekcjonerskie pensje!

Pensje pensjami, ale czy Majewski jest w stanie coś z kadrą wygrać?

J.T.: Nawet jeśli wygra oba mecze – to pytam się, za co jest trenerem? Za Amicę i dwa puchary Polski? Przecież tam wtedy działał „Fryzjer”! Za czas spędzony w Widzewie, którego ekswspółwłaściciel ma obecnie postawione zarzuty o ustawianie meczów? Czy wreszcie za wyrzucenie z Cracovii? Stefan Majewski był niewątpliwie wspaniałym piłkarzem, ale jego osiągnięcia trenerskie to wielka kompromitacja. A kierowanie kadrą narodową to przecież wielkie wyróżnienie! Zasługuje na nie np. Heniek Kasperczak, ale Majewski? Jest w zarządzie od roku takim BMW (Bierny, Mierny, ale Wierny) i właśnie chyba za to dostał tę posadę. Nie oszukujmy się, to koniec PZPN-u. Zastanówmy się, czy nie warto zbojkotować tych dwóch meczów. Niech Stadion Śląski podczas meczu ze Słowacją świeci pustkami!

Rozmawiał: Tomek Moczerniuk

Komentarze
~Metakrio (gość) - 14 lat temu

Jak zwykle bez ogrodek, ostro i przede wszystkim!
TRAFNIE!

Odpowiedz
~fcmoscow (gość) - 14 lat temu

J. Tomaszewski ma chyba jakiś kompleks Widzewa....

Odpowiedz
Dawid Kowalski (gość) - 14 lat temu

A według mnie to jedyny człowiek w Polsce, który bez
ogródek do kamer, szczerze mówi co myśli. Pod tym
względem jest bardzo dobry.

Odpowiedz
~... (gość) - 14 lat temu

Tym razem musze sie zgodzić z Tomaszewskim. PZPN jest
to jak to zgrabnie ujął Tomaszewski, "związek
kolesi". Wg mnie Leo powinien prowadzić
reprezentacje przez kolejne dwa mecze bo zmiana
trenera w sytuacji w której i tak nie mamy szans na
awans nie ma najmniejszego sensu.

Odpowiedz
~KAAWIOR1982 (gość) - 14 lat temu

je..ć PZPN,LATE I INNYCH

Odpowiedz
~escobar82 (gość) - 14 lat temu

Najlepiej to GMOCH by pasował,analityk wielki i
znawca kresleń razem z ENGELEM HEHEHE

Odpowiedz
~bogas ksg (gość) - 13 lat temu

jak mozna niszczyc tak piekna gre jaka jest piłka
nozna, ekipa ktora jest za to odpowiedzialna na pal
;brawo dla pana jana

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze