Tomasson oficjalnie w Feyenoordzie


Zgodnie z zapowiedziami holenderskich mediów, Jon Dahl Tomasson został w środę zaprezentowany jako nowy piłkarz Feyenoordu. Wraz z nim zaprezentowany został inny nabytek klubu z Rotterdamu, a mianowicie Karim El Ahmadi.


Udostępnij na Udostępnij na

El Ahmadi przeszedł do Feyenoordu z FC Twente Enschede. Jego transfer był już pewny od dawna, jednak dopiero dziś został zaprezentowany jako nowy zawodnik zespołu. Oto co powiedział podczas dzisiejszej prezentacji:

– Interesowały się mną również Ajax i PSV, jednak dla mnie od początku było jasne, że chcę grać w Feyenoordzie. Bardzo cieszę się, że będę miał okazję grać u boku takich piłkarzy jak Makaay, van Bronckhorst, czy Tomasson.

Podczas prezentacji zawodników, obecny był także nowy trener Feyenoordu, Gertjan Verbeek, którzy dużo czasu poświęcił na rozmowy o powrocie Tomassona do Rotterdamu. Trener komplementował zawodnika mówiąc, że Jon jest gotów na wiele poświęceń dla swojego zespołu, a także, że doskonale wkomponuje się w myśl taktyczną jego zespołu.

Tomasson natomiast w ciepłych słowach wspomniał swój wcześniejszy pobyt w Holandii jak i także opowiadał o oczekiwaniach z jakimi wiąże się jego powrót.

– Feyenoord to klub w którym spędziłem wiele miłych chwil. Bardzo cieszę się, że tutaj wróciłem, ponieważ podczas gry tutaj odzuwałem przyjemność. Co więcej wróciłem do Holandii, której czuję się tak dobrze jak w swojej rodzinnej Danii. Przyszedłem tutaj, aby zdobywać kolejne trofea, zauważyłem, że wszyscy w klubie chcą tego samego i jestem z tego bardzo zadowolony.

Obecny trener Feyenoordu i Tomasson mieli okazję poznać się już wiele lat wcześniej. Duńczyk przeszedł w 1994 roku do Heerenveen, wówczas w tym klubie jako asystent trenera Foppe de Haana pracował Verbeek. Znajomość obu panów miała zapewne nie małe znaczenie przy transferze zawodnika.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze