Szewczenko: Dobry wybór Arszawina


Andriej Arszawin, sprowadzony zimą z Zenitu Sankt Petersburg, coraz lepiej spisuje się w barwach „Kanonierów”. Już stał się ważnym ogniwem zespołu Arsene'a Wengera. Pod wrażeniem gry „Arsza” jest weteran AC Milan i reprezentacji Ukrainy – Andrij Szewczenko. „Szewa” stwierdził, że Arsenal jest idealnym zespołem dla lidera Sbornej.


Udostępnij na Udostępnij na


Jemu wyraźnie pasuje gra w Arsenalu. To praktycznie jedyny angielski klub nie grający futbolu brytyjskiego w klasycznym tego słowa znaczeniu. Arsene Wenger stawia na kombinacyjny styl z krótkimi podaniami. Nie powiedziałbym, że znam od podszewki manierę gry Arszawina, ale jest szybki, a piłka nożna to jego żywioł. – skomentował rosyjskiego napastnika Szewczenko.

Arsenal to klub stworzony dla Arszawina, a Arszawin jest stworzony dla Arsenalu. Andriej podjął jak najbardziej słuszną decyzję, wybierając Arsenal, a nie Barcelonę. Tym bardziej, że Wenger, zanim złożył mu ofertę zasilenia swojego zespołu, przez bardzo długi czas bo obserwował. – dodał Ukrainiec, który sam występował w Premiership, broniąc barw Chelsea.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze