Oficjalna storna internetowa FC Liverpool potwierdziła transfer Fernando Torresa do Chelsea Londyn. Okazało się, że władze klubu z Anfield Road mieli już w zanadrzu następców Hiszpana. Obok Andy’ego Carrolla do klubu dołączył Luis Suarez.

Portal Liverpoolfc.tv poinformował, że Urugwajczyk przeszedł do zespołu „The Reds” za 26 milionów euro. Suarez podpisał pięcioletni kontrakt i tym samym będzie reprezentował barwy klubu z miasta Beatlesów do 2016 roku. Piłkarz w nowym klubie będzie grał z numerem siedem na koszulce.
Suarez do Ajaksu przeszedł w 2007 roku z FC Groningen. To właśnie tam jego kariera nabrała ogromnego rozpędu i piłkarz znany był nie tylko w Holandii i Urugwaju, ale również w całym piłkarskim świecie. Oprócz jego występów w Ajaksie wspomnieć należy również o wspaniałej grze na mundialu w Republice Południowej Afryki, na którym głównie dzięki jego zagraniom piłkarze z Ameryki Południowej doszli do półfinału.
Może to i dobrze. Torresa ostatnio męczą kontuzje
a i tak go Chelsea wzięło.
Ale i tak najlepiej by było jak by był i Suarez i
Torres.
czemu ajax sie wysprzedaje
Gość trafił z Ajaxu do Fc Liverpoolu-czyli...Z
DESZCZU POD RYNNĘ;/
Spadnie w tym sezonie z ligi i skończy tak jak
Leeds.Heh
Suarez w Liverpoolu może wypalić ,ponieważ na MŚ
w RPA 2010 dobrze grał obok Diego Forlana a teraz
obok Kuyta i A.Carolla. Mam nadzieję,że dobrze
będzie grał w Priemiership