Gospodarze odnieśli skromne, ale niezwykle cenne zwycięstwo w meczu z Granadą i są o krok od zajęcia czwartego miejsca na koniec sezonu. Gola na wagę trzech punktów zapisał na swoim koncie niezawodny Roberto Soldado.
Piłkarze Valencii już przed meczem zdawali sobie sprawę, jak wielką stawkę ma ten mecz. Ich bezpośredni rywal w walce o awans do eliminacji Ligi Mistrzów, Real Sociedad San Sebastian, podejmował na własnym obiekcie Real Madryt i zwycięstwo z Granadą było absolutną koniecznością.

Miejscowi od samego początku byli niezwykle skoncentrowani i gdyby nie znakomita interwencja Siqueiry, to już w 5. minucie objęliby prowadzenie. Goście również nie zamierzali skupiać się tylko na defensywie i po chwili sami mogli otworzyć wynik spotkania. Przewaga gospodarzy rosła z każdą minutą, ale na tablicy wyników rezultat cały czas pozostawał taki sam. Tak też pozostało i do przerwy.
Po wznowieniu gry ponownie ruszyła Valencia i na efekt musieliśmy poczekać do 59. minuty, kiedy to Soldado wykorzystał dośrodkowanie Pereiry. Miejscowi nie zamierzali zadowalać się takim obrotem spraw i szukali kolejnych okazji do podwyższenia wyniku. Swoje okazje mieli Soldado, Jonas czy Canales, ale żadnemu z nich nie udało się pokonać dobrze dysponowanego Roberto. Taki rezultat utrzymał się już do końca i podopieczni Ernesto Valverde odnieśli bardzo cenne zwycięstwo.
Ta wygrana, wobec remisu Realu Sociedad z imiennikiem z Madrytu, oznacza, że piłkarze z Walencji awansowali na czwarte miejsce w tabeli i są już o krok od awansu do eliminacji Ligi Mistrzów.