Serie A 2007/08 zakończona!

AC Milan nie zdołał zakwalifikować się do eliminacji Ligi Mistrzów. To najbardziej sensacyjna wiadomość tego sezonu w Serie A. Mimo, że Mediolańczycy pokonali aż 4:1 Udinese, to zwycięstwo Fiorentiny w pojedynku z FC Torino dało właśnie tegorocznym finalistom Pucharu UEFA, grę w eliminacjach do Champions League. Z kolei na 9. pozycję awansowała Atalanta.

Milan swój pojedynek nie rozpoczął najlepiej. Udinese jako pierwsze wyszło na prowadzenie, lecz Pato wyrównał przed końcem pierwszej połowy. W drugiej części meczu Mediolańczycy zagrali całkowicie inny futbol, strzelając jeszcze trzy bramki. To zwycięstwo jednak nie pomogło, gdyż swój pojedynek wygrała Fiorentina, która bardzo długo męczyła się z FC Torino. Gol Osvaldo w 76. minucie dał im jednak prowadzenie. Tak więc Milan po raz pierwszy od 4 lat nie zagra w Lidze Mistrzów.

Atalanta pokonała Genoę, zapewniając sobie tym samym awans w końcowej tabeli na 9. pozycję. Jedno oczko wyże jest Napoli, które uległo Lazio w Rzymie 2:1. Wczoraj swoje spotkanie rozegrał Juvents, który zremisował 3:3 z Sampdorią. „Stara Dama” zajęła ostatecznie trzecie miejsce w lidze.

W kolejce padły także 2 remisy. Wynikami 2:2 zakończyły się konfrontacje Sieny i Palermo, oraz Cagliari i Reginy. Wszystkie te klubu zajmują miejsca w środku tabeli.

W meczu drużyn ze strefy spadkowej górą było Empoli , które pokonała Livorno, jednak trzy punkty nie zapewniły im utrzymania. Grona spadkowiczów uzupełnia Parma, która przegrała z Interem 0:2.