Rychły koniec kariery Demichelisa?


30 marca 2016 Rychły koniec kariery Demichelisa?

Angielska federacja oskarżyła Martina Demichelisa o złamanie regulaminu i udział w zakładach bukmacherskich. Według medialnych doniesień wydarzenia miały miejsce w styczniu tego roku.


Udostępnij na Udostępnij na

To może być rychły koniec zbliżającego się do piłkarskiej emerytury stopera. Demichelis ma czas do 5 kwietnia, by ustosunkować się do oskarżeń angielskiej federacji. Chodzi o obstawianie meczów piłkarskich w zakładach bukmacherskich, co jest niezgodne z regulaminem dyscyplinarnym. Oświadczenie FA mówi o graniu u bukmacherów od 22 do 28 stycznia.

W Manchesterze mają cichą nadzieję, że jeśli zawodnik okaże się winny, to mimo to uda się uniknąć dotkliwej kary – chodzi przede wszystkim o zachowanie go od dyskwalifikacji, która uniemożliwi mu grę w najważniejszych spotkaniach sezonu. 35-latek wystąpił w tej kampanii w 29 meczach.

08.05.2010 Zagłębie Lubin - Odra Wodzisław
Rozjemca spotkania Hubert Siejewicz. (fot. Joanna Kaliszewska/iGol.pl)

Problemy z bukmacherką boleśnie odbiły się też na polskim sporcie. Bardzo szerokim echem obeszły się sprawy Łukasza Burligi i Huberta Siejewicza. Dla świetnie prosperującego sędziego wizyta w zakładzie oznaczała koniec kariery ze skutkiem natychmiastowym. Nie pomogły tłumaczenia, że chodziło o tenis. Arbiter miał szanse na wielki rozgłos ze względu na solidne sędziowanie. Dzisiaj nikt już o nim nie pamięta.

Dużo lżejszą karę otrzymał Burliga, który miał problemy z hazardem od 19. roku życia. Łukasz został zawieszony przez zarząd Wisły na okres jednego roku w zawieszeniu na dwa lata oraz musiał zapłacić 15 tysięcy złotych. Dodatkowo został wysłany na terapię leczenia uzależnień.

Martin Demichelis nie jest pierwszym Argentyńczykiem, o którym zrobiło się głośno z przyczyn pozaboiskowych. Lionel Messi i Jorge Horacio za dwa miesiące staną przed hiszpańskim sądem oskarżeni o przestępstwa majątkowe. Grozi im kara do 22 miesięcy pozbawienia wolności. Inny piłkarz FC Barcelona – Javier Mascherano – może powędrować do więzienia na rok i być zmuszony do zapłaty miliona euro kary. Może, bo wyrok wciąż nie jest prawomocny. Czy taki sam los czeka Demichelisa? Przekonamy się już niedługo!

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze