Rodzina Van der Vaarta stawia ultimatum


Członkowie familii Holendra deklarują, że jeśli sytuacja Rafaela nie ulegnie poprawie, to opuści on szeregi Realu po zakończeniu obecnego sezonu.


Udostępnij na Udostępnij na

Rodzina 26-letniego piłkarza jest sfrustrowana z powodu braku regularnych występów Van der Vaarta w drużynie ze stolicy Hiszpanii.

W wywiadzie dla Sportweek głos jako pierwszy zabrał dziadek zawodnika. – Co Rafael robi źle, że nie może liczyć na grę w pierwszym składzie „Królewskich”? – retorycznie zapytał. Kolejną osobą, która udzieliła wypowiedzi był wujek zawodnika Cosmin.

 – Jeśli nadal będzie grał tak rzadko, to prawdopodobnie odejdzie do innego klubu. Gdyby Rafael i Wesley Sneijder częściej występowali na boisku obok siebie, staliby się w Madrycie tak ważnymi postaciami, jakimi dla Barcelony jest Xavi i Andres Iniesta. Juande Ramos preferuje jednak graczy o bardziej defensywnych predyspozycjach, czyli Gago i Diarrę. Osobiście mam nadzieję, że ewentualna zmiana pierwszego szkoleniowca poprawi sytuację Rafaela.

Wspomniał również o negatywnym wpływie problemu swojego siostrzeńca w barwach „Los Blancos” na występy w reprezentacji Holandii.

– Rafael musi grać regularnie, jeśli chce pojechać na przyszłoroczny Mundial w RPA. On jest cierpliwy, ale jeśli nadal będzie przesiadywał tyle czasu na ławce rezerwowych, straci szanse na wyjazd do Afryki.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze