Rangers w półfinale Pucharu Szkocji

Dziś Glasgow Rangers pokonał na wyjeździe Patrick Thistle Fc 2:0 i awansował do półfinału Pucharu Szkocji.

Było to powtórzone spotkanie, bowiem w pierwszym meczu padł niespodziewanie remis 1:1.

Pierwszą bramkę dla „the gers” zdobył Chris Burke w 27. minucie spotkania. Wynik ustalił tuż przed przerwą Hiszpan – Nacho Novo.

W drugiej połowie sędzia tego meczu aż dwa razy podyktował rzuty karne. Jednak obie drużyny nie wykorzystały tych szans.

Podopieczni Waltera Smitha wystąpili w składzie: Alan McGregor – Steven Whittaker, David Weir, Carlos Cuellar – Steven Smith, Christian Dailly, Chris Burke, Kevin Thomson – Kris Boyd(85, Cousin) , Nacho Novo (77 McCulloch), Steven Naismith.

Glasogw Rangers walkę o finał, w którym czeka już Queen of the South FC, stoczą z innym drugoligowcem – St. Johnstone FC.