PSV mistrzem jesieni, Polak strzela!

23 grudnia 2012 PSV mistrzem jesieni, Polak strzela!

18. kolejka ligi holenderskiej przyniosła ostatnie rozstrzygnięcia w jesiennym układzie tabeli. PSV jest najlepsze na półmetku sezonu. W jednym ze spotkań do siatki rywali trafił Polak, Mikołaj Lebedyński.

SC Heerenveen – Vitesse Arnhem 2:1

Finnbogason walczy o tytuł króla strzelców
Finnbogason walczy o tytuł króla strzelców (fot. Voetbalprimeur.nl)

Goście przeważali, wymieniali więcej podań, częściej byli przy piłce, ale to nie pomogło. Vitesse nie potrafi wygrać już od jakiegoś czasu i trzeba powiedzieć, że podopieczni Ruttena zgubili gdzieś dobrą formę. Gospodarze zawdzięczają zwycięstwo Finnbogasonowi. Reprezentant Islandii zaliczył 14. trafienie w tym sezonie.

NAC Breda – PSV Eindhoven 1:6

PSV gromi. W tle wściekły golkiper Jelle Ten Rouwelaar
PSV gromi. W tle wściekły golkiper Jelle Ten Rouwelaar (fot. Psv.nl)

Kolejny mecz, w którym PSV gromi słabszego rywala. Zawodnicy z Bredy czasem chyba nie wiedzieli, co się dzieje na boisku. Przyjezdni rozjechali ich jak walec. Szkoda, że zawodnicy Dicka Advocaata nie są tacy mocni w pojedynkach z bardziej wymagającymi rywalami. Siła ofensywna PSV może robić wrażenie – liderzy tabeli zdobyli jesienią 60 goli w 18 spotkaniach.

FC Utrecht – Ajax Amsterdam 0:0

Zawiedziony Derk Boerrigter. Jego strzał zatrzymał się na poprzeczce
Zawiedziony Derk Boerrigter. Jego strzał zatrzymał się na poprzeczce (fot. Ajax.nl)

Spotkanie zapowiadane jako hit tej kolejki zakończyło się sprawiedliwym, bezbramkowym remisem. Ten pojedynek miał dać odpowiedź na pytanie, czy Utrecht potrafi pójść w ślady Vitesse i nawiązać walkę z czołówką ligi. Relacja Marcina Paczkowskiego jest dostępna tutaj.

Feyenoord Rotterdam – FC Groningen 2:1

Graziano Pelle ma już na koncie 14 trafień
Graziano Pelle ma już na koncie 14 trafień (fot. Telegraaf.nl)

Graziano Pelle – i wszystko jasne! Utalentowany snajper trafił dwukrotnie i odesłał Kirma i spółkę do domu z pustymi rękami. Feyenoord wziął się w garść i w połowie rozgrywek znalazł się na czwartym miejscu w tabeli. Traci do PSV i Twente już tylko trzy punkty i może myśleć o owocnym pościgu wiosną.

VVV-Venlo – Roda JC Kerkrade 2:4

Kurto obronił karnego
Kurto obronił karnego (fot. Mikołaj Olszewski / iGol.pl)

Ekipa z Venlo prowadziła już 2:0, ale wtedy nastąpiło 12 minut, które wstrząsnęło gospodarzami. Sygnał do ataku dał Mikołaj Lebedyński, który pojawił się na boisku po przerwie. Nasz rodak strzelił gola w 53. minucie, a jego koledzy szybko wzięli z niego przykład. Drugi Polak, Filip Kurto, obronił w tym spotkaniu rzut karny. Można śmiało stwierdzić, że niedzielne popołudnie w Holandii należało do naszych piłkarzy.