PSV Eindhoven mistrzem Holandii!


8 maja 2016 PSV Eindhoven mistrzem Holandii!

Dziś byliśmy świadkami rzeczy niezwykłej. Ajax w ostatnim akordzie sezonu nie utrzymał pierwszego miejsca w tabeli przez remis z przedostatnią drużyną ligi – De Graafschap. Przed dzisiejszym spotkaniem nikt, poza kibicami PSV, nie dopuszczał do świadomości takiego obrotu spraw. Dzięki remisowi Ajaksu i zwycięstwu nad PEC Zwolle to PSV Eindhoven został mistrzem kraju.


Udostępnij na Udostępnij na

Cud

Inaczej nie da się nazwać tego, co wydarzyło się w ostatniej kolejce Eredivisie. Ajax przed nią miał zadanie – wygrać z jedną z najsłabszych drużyn w kraju. To PSV był uzależniony od dotychczasowego lidera, ale nie miał problemów z wypełnieniem swojego obowiązku, wygrywając 3:1 z PEC Zwolle, a przy remisie Ajaksu obronił tytuł.

Świętowania czas

Piłkarze PSV mają teraz czas na świętowanie 20. mistrzostwa w historii. Pod tym względem ustępują tylko wielkiemu przegranemu tego sezonu – Ajaksowi.

Wydawało się, że mistrzostwo dla zawodników PSV uciekło w marcu po przegranym u nich spotkaniu z ekipą z Amsterdamu, jednak futbol po raz kolejny okazał się nieprzewidywalny.

Liga Mistrzów czeka

Dzięki mistrzostwu ekipa z Philips Stadium zagra w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów, Ajax zaś po raz kolejny będzie musiał walczyć w eliminacjach. I w przeciwieństwie do zespołu odwiecznego rywala w drużynie PSV nie powinno dojść do znaczących zmian, co pozwala myśleć, że jest ona w stanie powtórzyć sukcesy z tego roku.

Phillip Cocu – ojciec sukcesu

Przekazanie drużyny byłemu zawodnikowi okazało się strzałem w dziesiątkę i owocuje drugim z rzędu mistrzostwem Holandii. Cocu wyciągnął z marcowego kryzysu swój zespół, a ten odpłacił się szkoleniowcowi kolejnym trofeum do kolekcji.

Cocu
Cocu – architekt sukcesu PSV (fot. Voetbalprimeur.nl)

Teraz zostaje pogratulować nowemu mistrzowi sukcesu i z niecierpliwością oczekiwać na następny sezon, który na pewno będzie równie pasjonujący co ten miniony.

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze