Priwiet Rossija: Messi autorem setnej bramki. „Koncert” Maradony


„Albicelestes” rzutem na taśmę pokonują Nigerię

27 czerwca 2018 Priwiet Rossija: Messi autorem setnej bramki. „Koncert” Maradony

Trzynasty dzień rosyjskiego mundialu za nami. Przy meczach rozstrzygających w grupie C kibice nie zobaczyli wielkiego futbolu. Emocje dopiero przyszły z wieczorem i spotkaniami w grupie D. Poznaliśmy kolejne pary 1/8 finału oraz mogliśmy zobaczyć setną bramkę zdobytą na turnieju w Rosji.


Udostępnij na Udostępnij na

1. Pierwsze 0:0

Wielu fanów miało nadzieję, że uda się zobaczyć mistrzostwa świata bez żadnego bezbramkowego remisu. Niestety rzeczywistość okazała się inna. Francja zmierzyła się z Danią w meczu, w którym remis zadowalał obie ekipy. Dzięki niemu w dalszej rundzie zobaczymy obu przedstawicieli strefy europejskiej. Dla Was mamy bardzo obszerny skrót z tego arcyciekawego meczu.

2. Pierwszy gol i pierwsze zwycięstwo

Peru na mistrzostwa świata wróciło po 36 latach. W meczach z Danią i Francją brakowało im szczęścia, bo przegrało obydwa rezultatem 0:1. W starciu z Duńczykami nie udało się Peruwiańczykom wykorzystać rzutu karnego. W starciu z Francuzami obili słupek rywala. Los uśmiechnął się do nich dopiero w meczu o honor. Pierwszego gola zdobył Andre Carrillo, a razem z Paolo Guerrero poprowadzili zespół do zwycięstwa.

3. Czwarty mundial Cahilla

W drugiej połowie meczu Australia – Peru na boisku pojawił się Tim Cahill. Dla 38-latka był to występ w czwartym mundialu. W poprzednich trzech zdobywał gole, ale tym razem nie udało mu się wpisać na listę strzelców. Australijczycy odpadli z turnieju, a Cahillowi nie udało się zapisać w historii. Tylko czterech piłkarzy zdobywało gole na czterech mundialach z rzędu – Pele, Uwe Seeler, Miroslav Klose oraz Cristiano Ronaldo.

4. Setny gol mistrzostw

W jednym z wieczornych spotkaniu wczorajszego dnia poznaliśmy autora setnej bramki na mundialu. Był nim Lionel Messi, który swoim strzałem otworzył wynik meczu Nigeria – Argentyna. Zrobił to w pięknym stylu.

https://twitter.com/FutboIStuff/status/1011675242266161152

Przy okazji tego trafienia lider Argentyńczyków stał się pierwszym piłkarzem w historii mistrzostw świata, który zdobywał gole jako nastolatek, dwudziestolatek oraz trzydziestolatek.

5. Rekordy Argentyny

W meczu z Nigerią Argentyńczycy jeszcze zapisali na swoim koncie dwie ciekawe statystyki. Przytoczył je nasz redaktor na twitterze.

6. Kat Rojo

Ciągle nie możemy opuścić meczu Nigerii z Argentyną. Cztery lata temu te dwie ekipy także spotkały się w fazie grupowej. Przy remisie 2:2 „Albicelestes” do wygranej w samej końcówce poprowadził Marcos Rojo. Wczoraj remis 1:1 między tymi dwoma zespołami długo się utrzymywał, a w końcówce pojawił się znowu ten sam kat. Nigeria nie może znaleźć sposobu na pokonanie Argentyny na mistrzostwach świata.

7. Upadek boga

Wracamy już ostatni raz do spotkania Nigerii z Argentyną. Ten mecz miał jeszcze jednego bohatera. Na trybunach pojawił się Diego Maradona, który przed meczem świetnie się bawił.

Oczywiście nie był to ostatni popis argentyńskiej legendy. Tak celebrował zdobytą bramkę przez Lionela Messiego.

Po dość intensywnych przeżyciach przyszedł też czas na chwilę drzemki.

Niestety na sam koniec było już mniej zabawnie. Wykończony Maradona potrzebował pomocy, aby opuścić sektor VIP. Udzielono mu także pomocy medycznej, a niektóre media podawały nawet konieczność hospitalizacji boskiego Diego. Przez całe spotkanie zachował się dość „dziwnie”. Życzymy zdrowia.

8. Kolejne pary 1/8 finału

Wtorek przyniósł nam rozstrzygnięcia w grupie C i D. Z turniejem pożegnały się Peru, Australia, Nigeria i Islandia. Za to w fazie pucharowej zobaczymy Francję, Danię, Chorwację oraz Argentynę. Poniżej drabinka z układem par.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze