Poszukiwany, poszukiwana, czyli gdzie są obrońcy Bayernu Monachium?


6 lutego 2016 Poszukiwany, poszukiwana, czyli gdzie są obrońcy Bayernu Monachium?

Jerome Boateng, Javi Martinez, Medhi Benatia oraz Serder Tasci – czterech zawodników, mogących zająć pozycję środkowego obrońcy, na dłużej bądź krócej wypadło z kadry z powodu kontuzji. Klub, zostając z jednym nominalnym środkowym defensorem — Badstuberem, skazany jest na ciężki okres, a Pep Guardiola musi szybko znaleźć jakieś wyjście z trudnej sytuacji kadrowej. Jednym z nich może się okazać się uniwersalność Kimmicha oraz Vidala, któremu gra w obronie nie jest obca.


Udostępnij na Udostępnij na

Wyjazdowa wygrana z Hamburgerem SV okupiona została kontuzją Boatenga. Sprawa okazała się poważna, bowiem uraz mięśnia przywodziciela może wykluczyć niemieckiego reprezentanta nawet na trzy miesiące. Kontuzji doznał także jego zmiennik — Javi Martinez, który wypada z gry na co najmniej miesiąc.

„Klątwa” Bayernu działa szybko, gdyż dotknęła również sprowadzonego niedawno ze Spartaka Serdera Tasciego. Wypożyczony Niemiec mający wzmocnić drużynę w obliczu absencji zawodników będzie musiał jednak poczekać na swój debiut. Nieszczęśliwe zderzenie na treningu z Sebastianem Rode uniemożliwi mu wyjście na murawę w nadchodzącym meczu z Bayerem Leverkusen. Trener powiedział jednak, że zawodnik może być gotowy na starcie w Pucharze Niemiec z VfL Bochum.

Media, szukając rozwiązania problemu, mówiły o możliwości przekwalifikowania Arturo Vidala, który grywał w Bayerze Leverkusen na pozycji bocznego obrońcy. Zdarzało się to w sezonach: 2007/2008, 2008/2009, 2009/2010 oraz 2010/2011. Chilijczyk był rzucany wówczas między trzema pozycjami: występował jako defensywny lub ofensywny pomocnik albo na bokach obrony. Funkcję bocznego defensora sprawował oczywiście nieporównywalnie rzadziej, jednak w obliczu potrzeby każde doświadczenie może okazać się na wagę złota. Wartym odnotowania jest epizod w Juventusie, gdzie Antonio Conte próbował wariantu z wykorzystaniem Vidala w trzyosobowym bloku defensywnym. Miało to miejsce w 2013 roku w meczu z AS Livorno. „Stara dama” z Chiellinim, Caceresem oraz aktualnym pomocnikiem Bayernu wygrała notując czyste konto.

Czy Pep Guardiola zaryzykuje postawieniem na Chilijczyka w nadchodzącym hicie 20 kolejki Bundesligi? Po niedzielnym meczu „Monachijczyków” można w to wątpić.

Pierwsza próba ustawienia zespołu w meczu z Hoffenheimem wyszła pozytywnie. Blok obrony złożony z Alaby, Badstubera, Kimmicha oraz Lahma zapewnił Bayernowi czyste konto, a dwa gole Roberta Lewandowskiego przesądziły o wygranej.

Defensywny pomocnik, 20-letni Joshua Kimmich przesunięty został na pozycję stopera i sprawdził się bardzo dobrze, czego dowodem może być ocena nadana przez portal Bild. 20-letni Niemiec otrzymał notę: 2. (u naszych zachodnich sąsiadów obowiązuje odwrotna skala oceniania).

Czy w nadchodzącym meczu z „Aptekarzami” obejrzymy podobnie zestawioną linię? Niemieckie media przewidują, że tak się właśnie stanie. Tutaj jednak poprzeczka zawieszona będzie zdecydowanie wyżej. Wyjazd na trudny teren pomoże zweryfikować to, czy połatana drużyna „Bawarczyków” będzie w stanie zmierzyć się z zawodnikami najwyższej klasy. „Chicharito” na pewno im tego zadania nie ułatwi.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Możesz zalogować się swoim kontem FB, Twitter lub pisać jako gość.

Najnowsze