Podsumowanie 37. kolejki Premiership

Do końca rozgrywek Premier League pozostała już tylko 1. kolejka, a emocję stają się coraz większe. Manchester United i Chelsea Londyn wygrały swoje mecze przez co oba kluby nadal liczą się w walce o tytuł.

Kolejka rozpoczęła się w sobotę i obyła się bez większych niespodzianek, choć do tego grona można zaliczyć zwycięstwa Middlesbrough nad Portsmouth i Wigan nad Aston Villą.

Bohaterem gości z Wigan był Antonio Valencia, który na przełomie 11′ minut zdobył 2. bramki i zapewnił swojej ekipie 3. punkty.

Aston Villa Birmingham – Wigan Athletic 0:2
52′
Antonio Valencia
63′ Antonio Valencia

Blackburn pewnie pokonało przed własną publicznością Derby, mimo, że od 19′ minuty to goście prowadzili po bramce Millera. Tuż przed przerwą wyrównał Santa Cruz. Dwie minuty po zmianie stron było już 2:1 po bramce Robertsa. W 77′ minucie wynik ustalił Santa Cruz.

Blackburn Rovers – Derby County 3:1
19′
Kenny Miller
45′ Roque Santa Cruz
47′ Jason Roberts
77′ Roque Santa Cruz

W kolejnym spotkaniu Fulham pokonało Birmingham. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać aż do 52′ minuty, kiedy to McBridge dał gospodarzom prowadzenie. W końcówce wynik ustalił Nevland.

Fulham Londyn – Birmingham City 2:0
52′
Brian McBridge
87′ Erik Nevland

Niżej notowane Middlesbrough nie dało szans gościom z Portsmouth pewnie ich pokonując po bramkach Rigotta i Tuncay’a.

Middlesbrough FC – Portsmouth FC 2:0
40′
Chris Rigott
53′ Sanli Tuncay

Ballack w ostatnich spotkaniach prezentuje się doskonale i zdobywa kolejne bramki. (fot. chelseafc.com)

Reading nie potrafiło zdobyć choćby bramki w spotkaniu z Tottenhamem i dzięki bramce Keane’a z 16′ minuty to londyńczycy cieszyli się ze zwycięstwa. Ta porażka znacznie zwiększa szanse Reading na spadek do Championship.

Reading FC – Tottenham Hotspur 0:1
16′
Robbie Keane

W ostatnim z sobotnich spotkań Bolton odprawił z kwitkiem Sunderland. W 42′ minucie gola do szatni dla „Kłusaków” zdobył żegnający się z zespołem Diouf. Na 8′ minut przed końcem bramkę samobójczą zdobył Murphy i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Bolton Wanderers – Sunderland FC 2:0
42′
El-Hadji Djouf
83′ Daryl Murphy (sam.)

Trzeci w tabeli Arsenal Londyn pokonał walczący o grę w Pucharze UEFA Everton 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Nicklas Bendtner.

Arsenal Londyn – Everton Liverpool 1:0
77′
Nicklas Bendtner

W ostatnim weekend’owym spotkaniu nie walczący już o nic Liverpool dzięki bramce niezawodnego Fernando Torresa pokonał Manchester City.

Liverpool FC – Manchester City 1:0
58′
Fernando Torres

Przedostatnią kolejkę kończyło poniedziałkowe spotkanie na St. James Park gdzie miejscowe Newcastle United podejmowało londyńską Chelsea. Pierwsza połowa rozczarowała. Mało i to w dodatku niecelnych strzałów. W drugiej połowie wyraźnie zmotywowana Chelsea zdobyła 2. bramki i na kolejkę przed końcem rozgrywek zrównała się punktami z Manchesterem United.

Newcastle United – Chelsea Londyn 0:2