Jak piłkarze spędzają święta?


26 grudnia 2015 Jak piłkarze spędzają święta?

Święta to okres, który jest ważny dla każdego człowieka. Piłkarze nie są wyjątkiem. Tak jak i my spotykają się z rodziną i przyjaciółmi, dekorują dom, kupują prezenty, pomagają w przygotowaniu posiłków (przynajmniej jakaś część z nich!). Jak zawodnicy obchodzili Boże Narodzenie w tym roku?


Udostępnij na Udostępnij na

Tych świąt nie zapomni nigdy Łukasz Fabiański, którego żona w Wigilię urodziła małego Fabiana (albo Fabiankę). Nasz reprezentacyjny bramkarz pochwalił się fotografią z nowo narodzonym skarbem w internecie i zebrał mnóstwo gratulacji. Trudno się dziwić. Narodziny dziecka są cudem, a co dopiero w święta! Również Aaron Ramsey zapozował ze swoim synkiem –  świąteczne zakupy na ostatnią chwilę  – napisał pod zdjęciem, które wrzucił do sieci. No cóż… Niejeden z nas biegał za potrzebnymi produktami i prezentami jeszcze w Wigilię. Nicklas Bendtner zaś odpoczywał ze swoim coraz większym potomkiem. Po świątecznych przygotowaniach trzeba wszak odpocząć!

http://i68.tinypic.com/262874i.jpg

(fot. Instagram)

Dekoracja domu to ważny punkt świąt. Kolorowe światełka, choinki, łańcuchy, gwiazdy, kokardki i inne drobiazgi wprowadzają bożonarodzeniowy klimat. Wielu piłkarzy pochwaliło się na Instagramie choinkami ozdobionymi według najnowszych trendów. Niektórzy wykazali się kreatywnością i wykorzystali piłkę do tego, by ozdobić nią świąteczne drzewko.

http://i68.tinypic.com/2v30h8y.jpg

(fot. Instagram)

Polak na emigracji nie ma łatwego życia. Co prawda zarobki są o wiele większe niż u nas w kraju, jednakże tęsknota za bliskimi robi swoje. Co robią Polacy grający za granicą? Goszczą siebie nawzajem, próbują zadbać chociażby o to, by część tradycji została przeniesiona na zagraniczne tereny. Tak było w przypadku Marcina Wasilewskiego i jego rodziny, których ugościł u siebie Tomasz Kuszczak (swoją drogą… czy Wam też podoba się sweter „Wasyla”?).

http://i63.tinypic.com/2wfu87r.png

Drugi dzień świąt pracowicie spędzą piłkarze angielskiej Premier League oraz… Brazylijczyk Hulk. Gwiazda Zenitu nie próżnuje – dziś zostanie rozegrany mecz towarzyski z jego udziałem. Kibice, którzy będą chcieli obejrzeć to spotkanie, będą musieli przynieść na stadion 2 kilogramy żywności dla głodujących Brazylijczyków. To bez wątpienia wspaniała świąteczna inicjatywa.

Zawodnicy chwalili się także swoją rodziną. Nawet ci, którzy chronią swoją prywatność przed mediami. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć partnerki naszych ulubionych piłkarzy i ich pociechy. Przykładem może być zdjęcie wrzucone do sieci przez Ezequiela Garaya – zawodnika Zenitu, Jacka Wilshere’a i Leo Messiego.

http://i67.tinypic.com/wb9vth.jpg

(fot. Instagram)

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze