Pellegrini ostrzega Dzeko


25 sierpnia 2013 Pellegrini ostrzega Dzeko

W Manchesterze City aż roi się od napastników i trener Manuel Pellegrini ma spory zawrót głowy. Nie dziwi więc fakt, że wymaga jak najlepszej dyspozycji od swoich strzelców. Na pierwszy ogień poszedł Edin Dzeko, którego Chilijczyk ostrzega, że musi zacząć trafiać do siatki.


Udostępnij na Udostępnij na

Latem do klubu z Manchesteru dołączyli Alvaro Negredo i Stefan Jovetić. Ponadto szeregi City zasilił niezwykle ofensywny Jesus Navas. Stąd też nowy szkoleniowiec drużyny, Manuel Pellegrini, ma szeroki wybór atakujących graczy i może dokonywać wielu roszad. W premierowym spotkaniu ligi angielskiej Edin Dzeko nie trafił do siatki, ale i tak rozegrał znakomity mecz. Trener przyznaje, że zawodnik wciąż będzie jego opcją numer jeden, jeśli tylko zacznie strzelać.

Edin Dzeko
Edin Dzeko (fot. Skysports.com)

– Powiedziałem mu, że jeśli chce tu zostać, to musimy zobaczyć gracza, którego dwa lata temu kupił Manchester City. Dzeko rozegrał dobre spotkanie z Newcastle, lecz nie wyśmienite, ponieważ nie zdobył gola. Jednak pracował dla drużyny i miał kilka szans, ale trafił na znakomite parady. Jestem pewny, że będzie trafiał do siatki, ponieważ robił to przez całą karierę. Nie oczekuję od niego ogromu bramek, liczy się tylko, że drużyna wygrywa. To, kto strzela gole, ma mniejsze znaczenie.

Manchester City po wygranej 4:0 z Newcastle perfekcyjnie rozpoczął rozgrywki ligi angielskiej. Dziś wicemistrz Anglii rozegra drugie spotkanie. O godzinie 17:00 gracze Pellegriniego podejmą zawsze groźne Cardiff City.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze