Ogromne straty Fiorentiny

15 września 2013 Ogromne straty Fiorentiny

Fiorentina notowała fantastyczny początek sezonu. Jednak jej perfekcyjny start został zatrzymany przez Cagliari, i nie jest to najmniejszy problem tej drużyny. W trakcie spotkania ekipa z Florencji została osłabiona przez otrzymanie czerwonej kartki i kontuzje.

David Pizarro
David Pizarro (fot. Skysports.com)

Po dwóch kolejkach Serie A Fiorentina miała sześć punktów i wspólnie z kilkoma drużynami przewodziła w tabeli. Po wygranych z Catanią i Genuą w końcu doszło jednak do straty punktów przez tę drużynę. Starcie z Cagliari zakończyło się remisem 1:1, ale ważniejsze były okoliczności, jakie doprowadziły do takiego wyniku.

Już w 29. minucie ekipa z Florencji straciła Juana Cuadrado. Piłkarz musiał opuścić murawę z powodu urazu. Natomiast w 51. minucie kolejny gracz gospodarzy nabawił się kontuzji. Tym razem Mario Gomez przedwcześnie udał się do szatni. Pomimo tego Fiorentina objęła prowadzenie, lecz w ostatnich minutach straciła je za sprawą gola Pinilli. Ponadto już w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał David Pizarro. To oznacza, że w kolejnych spotkaniach drużyna z Florencji będzie musiała sobie radzić bez trzech podstawowych piłkarzy.