Nowe numery graczy Zenitu


Dwaj piłkarze podstawowego składu drużyny z Sankt Petersburga zdecydowali się zmienić swoje boiskowe numery. Postulat ten został już zgłoszony przez szefostwo byłego mistrza Rosji do kierownictwa ligi.


Udostępnij na Udostępnij na


Prawy obrońca Sbornej, Aleksandr Aniukow już tylko w Pucharze UEFA będzie biegać w trykocie z numerem 22. Gdy w największym kraju świata rozpoczną się rozgrywki ligowe, na jego plecach widnieć będzie już tylko jedna dwójka. Po tej zmianie defensor będzie mógł się poczuć nieco bardziej prestiżowo. Przede wszystkim dlatego, że właśnie z takim numerem po rosyjskich boiskach biegał Władysław Radimow, wieloletni kapitan Zenitu, który po zeszłym sezonie przeszedł na piłkarską emeryturę.

Z podobnym wyróżnieniem spotkał się Portugalczyk Danny. Z pleców najdroższego piłkarza ligi rosyjskiej w sezonie ligowym zniknie dziewiętnastka. Zamiast niej ofensywny pomocnik oznaczony będzie dziesiątką. Nie jest mu to obce, gdyż z takim właśnie numerem grał, będąc zawodnikiem Dynama Moskwa. Jej prestiż wynika także z tego, że ostatnim właścicielem „dychy” w Zenicie był jeden z najlepszych graczy teamu z Pietrowskiego w XXI wieku i jeden z symboli tego klubu, Andriej Arszawin.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze