Niespodzianka w Arnhem!

29 lutego 2008 Niespodzianka w Arnhem!

29 lutego na stadionie Gelredome w Arnhem rozegrany został pierwszy mecz 27 kolejki Eredivisie pomiędzy Vitesse a VVV-Venlo. 20 tyś kibiców obserwowało porażkę swojego zespołu z gorzej notowanym Venlo. Przed tym meczem, goscie zajmowali 16 miejsce w tabeli wyprzedzając ostatni Willem II o 2 punkty.

Zaledwie dwie minuty po pierwszym gwizdku pana Jacka van Hultena, żółtą kartke po faulu w  polu karnym otrzymał gracz Vitesse – Civard Sprockel. Jason Oost pewnie wykorzystał jedenastkę, strzelając pierwszą bramkę dla swojego zespołu.

Venlo
Venlo (fot. sport1.nl)

Po tej bramce, gracze Vitesse starali się wyprowadzić jakąś składną akcje. Po jednej z takich prób nastąpiła kontra gości. Nordin Amrabat po podaniu Mike’a Mampuya strzelił mocno na bramkę gospodarzy zdobywając w 6 minucie drugą bramkę dla Venlo.

Gospodarze grali źle. Nie potrafili poważnie zagrozić bramce Danny’ego Wintjensa. Przy stanie 0:2, Venlo prowadziło grę, wyglądało to jakby grali u siebie.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się stanem 0:2, w 45 minucie Nordin Amrabat zdobył swoją drugą bramkę, podwyższając rezultat na 0:3.

To był pogrom. Po 45 minutach na stadionie w Arnhem, goście wygrywali 3:0. Vitesse było bezradne.
Po przerwie nastąpiła zmiana w drużynie gospodarzy. Za Anduele Pryor wszedł Juan Lorca.

Druga połowa to głównie gra obronna VVV. Gospodarze od początku ruszyli do ataku, co zaowocowało jedynie bramką Santi Kolk’a w 61 minucie przy asyście Remco van der Schaffa.
To wszystko na co było stać gospodarzy w tym meczu. 3 punkty pojadą do Venlo.

Vitesse  1-3 (0-3)  VVV-Venlo

0:1 Jason Oost 2′, 0:2  Nordin Ambrabat '6, Nordin Ambrabat ’45 – 1:3 Santi Kolk ’61.