Niepotrzebna gwiazdka czy serce zespołu – co powinno zrobić United z Paulem Pogbą


Sprzedać czy zostawić – oto jest pytanie

20 lipca 2019 Niepotrzebna gwiazdka czy serce zespołu – co powinno zrobić United z Paulem Pogbą

Wszystkiemu winny jest Paul. Takie przynajmniej można odnieść wrażenie, słuchając krytycznych głosów na temat klubu z Old Trafford. Po odejściu Mourinho to na Francuzie skupiła się cała odpowiedzialność za wszystko, co złe w Manchesterze. Zarzuca się mu, że bardziej interesuje go jego następna fryzura niż dobro zespołu. Bardzo często pod wątpliwość jest podawana jakość piłkarska Pogby, wpływ, jaki ma na drużynę i czy dla United nie byłoby lepiej po prostu go sprzedać. Za pozostaniem Francuza mocno obstaje Solskjaer, który wierzy, że wraz ze swoją największą gwiazdą uda mu się zatriumfować w następnym sezonie.


Udostępnij na Udostępnij na

Od wielu tygodni w mediach głośno spekuluje się o możliwym odejściu Pogby do Realu Madryt lub Juventusu. Plotki podgrzał sam zainteresowany, mówiąc, że potrzebuje nowych wyzwań. Osoby związane z United wielokrotnie krytykowały Paula Pogbę za jego zachowania na boisku, nie podobało im się, że najdroższy zawodnik w historii klubu gra momentami bardzo przeciętnie, równocześnie zachowując się bardzo roszczeniowo. Jednak czy pozbycie się zawodnika z tak ogromnymi możliwościami nie byłoby strzałem w kolano? Na razie jednak piłkarz może liczyć na zaufanie trenera, który co rusz wypowiada się o Pogbie w samych superlatywach.

„Jesteśmy Manchesterem United, nie musimy sprzedawać zawodników”

Jest na świecie kilka klubów, które mogą sobie pozwolić na odrzucanie wielomilionowych ofert za swoje największe gwiazdy. Należy do nich Manchester United. Ze względu na swoją pozycję na rynku transferowym negocjacje mogą rozpoczynać jako strona uprzywilejowana. Jednak jak wszystko na tym świecie tak i Paul Pogba ma swoją cenę, za którą działacze klubu z Old Trafford zgodziliby się sprzedać pomocnika. Jaka to kwota? Mniej więcej 200 milionów euro. Suma wręcz astronomiczna, która odstrasza niemal wszystkich potencjalnie zainteresowanych.

Mimo większych lub mniejszych afer związanych z Pogbą wciąż pozostaje on graczem z ogromnym potencjałem marketingowym, a doskonale zdają sobie z tego sprawę ludzie zarządzający finansami United. Nawet jeśli nie chcieliby wiązać z nim większych planów, nie ma mowy, by oddali go za bezcen. Wiadomo, że nie wszyscy są zadowoleni z postawy Pogby i często zarzuca się mu, że gwiazdą jest tylko w mediach społecznościowych. Po słowach wypowiedzianych przez Francuza, że potrzebuje nowych wyzwań, bardzo trafnie odpowiedział mu Jan Aage Fjortoft:

1. Spróbuj być liderem.
2. Nie zachowuj się jak mistrz świata tylko poza boiskiem. Zrób to także na boisku.
3. Spraw, by Manchester United wrócił do czołówki Premier League.
4. Uzasadnij swoje obecne wynagrodzenie, zanim zażądasz podwyżki.

Jednak ciągłe pochwały Ole Gunnara Solskjeara w stronę pomocnika wyraźnie dają do zrozumienia, jakim piłkarzem jest dla niego Pogba i że ostatnie, o czym marzy, to strata tego zawodnika przed nadchodzącym sezonem. Norweg mówi, że na takim graczu trzeba budować zespół, więc wydaje się wielce prawdopodobne, że przedstawiciele „Czerwonych Diabłów” zrobią wszystko, żeby Francuza w kadrze zatrzymać.

Real Madryt kusi

Najpoważniejszym kandydatem do ewentualnego sprowadzenia Pogby jest Real Madryt. Zidane bardzo docenia jego talent i jest przekonany, że byłby wartością dodaną do jakości środka pola „Królewskich”. Jak bardzo „Zizou” chciałby pracować ze swoim rodakiem, świadczy fakt, że publicznie wypowiadał się na jego temat, chwaląc umiejętności gracza United. Wypowiadanie się na temat zawodnika spoza klubu to dość niecodzienne wydarzenie, więc trzeba odczytywać je jako nieformalne zaproszenie do dołączenia do klubu ze stolicy Hiszpanii.

Dla Manchesteru United powinien to być znak. Jeśli sam Zinedine Zidane chce twojego piłkarza, wiedz, że coś się dzieje. Konkretnie świadczy to o tym, że w Pogbie drzemie jeszcze wiele dobrego, tylko należy umiejętnie to wykorzystać. Jak dobry ma wpływ na drużynę, pokazuje gra reprezentacji Francji, której Pogba jest liderem.

Gwiazdeczka? Dla niektórych wzór do naśladowania

Określanie Paula Pogby gwiazdeczką może nieco mijać się z prawdą. Oczywiście jest gwiazdą, która robi wokół siebie wielkie show, potrafi co tydzień zmieniać fryzury i nieustannie chwalić się swoim życiem w mediach społecznościowych. Nie zmienia to jednak faktu, że do statusu rozpieszczonego dużego dziecka jeszcze trochę mu brakuje. Najlepiej widać to było w porównaniu do dwóch innych wielkich gwiazd, Griezmanna i Neymara. Pogba w przeciwieństwie do swoich kolegów po fachu nie wyładował swojego niezadowolenia na klubie i pozostałych zawodnikach. Grzecznie dołączył do drużyny na przygotowania i pracuje wraz z całą ekipą.

Sprzedaż Pogby byłaby dla klubu dużym osłabieniem. Dysponuje on ogromnym talentem, nie pokazał jeszcze pełni swoich możliwości, a należy pamiętać, że ciągle jest młodym piłkarzem. Dla Manchesteru United taki zawodnik powinien być liderem i kimś, od kogo zaczyna się ustalanie składu. Jeżeli trener wierzy, że Francuza stać na bycie przywódcą zespołu, działacze powinni dać mu kolejną szansę na udowodnienie swojej wartości.

Komentarze
Pocisk1906 (gość) - 1 rok temu

Pogba kojarzy mi się z Balotellim pomimo ogromnego talentu i możliwości na boisku przeciętność lenistwo i minimalizm

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze