Niedoszły reprezentant Polski wróci do Interu?


12 marca 2009 Niedoszły reprezentant Polski wróci do Interu?

Istnieje realna szansa na to, że mający polskie korzenie Robert Acquafresca latem tego roku będzie piłkarzem słynnego Interu Mediolan. Młodzian jest obecnie wypożyczony do Cagliari Calcio.


Udostępnij na Udostępnij na

Kartą zawodniczą tego 21-letniego napastnika wciąż dysponują „Nerazzurri”, którzy pozyskali go w 2005 roku z Torino i od razu oddali do Treviso, by nabrał większego doświadczenia. Tam Acquafresca nastrzelał sporo goli, więc po 24 miesiącach zameldował się z powrotem w siedzibie mediolańskiej drużyny. Jednak ówczesny trener 16-krotnych mistrzów Włoch, Roberto Mancini, nadal nie widział dla niego miejsca choćby w szerokiej kadrze zespołu, więc wypożyczył go do walczącego o utrzymanie w Serie A Cagliari.

Robert Acquafresca zdobył gola i postraszył wielki Inter.
Robert Acquafresca zdobył gola i postraszył wielki Inter. (fot. gazzetta.it/rafalstec.blox.pl)

W tamtym czasie snajper niebywale się rozwinął, toteż opcja ściągnięcia go z powrotem przez sztab szkoleniowy Interu była rozważana już po upływie roku. W końcu piłkarz został na Sardynii na kolejne cztery kwartały, co najwidoczniej mu służy. W tym sezonie zanotował bowiem aż 9 trafień w 26 meczach, w dodatku popularni „Rossoblu” spisują się znacznie powyżej oczekiwań, zajmując obecnie wysokie, 8. miejsce w ligowej tabeli.

Na wyczyny reprezentanta Italii do lat 21 po raz kolejny zareagowały władze potentata, które wraz z trenerem Jose Mourinho podobnież poważnie myślą o powrocie Acquafreski. Taki wniosek nasuwa się po przeczytaniu wypowiedzi menedżera piłkarza na ten temat:

– W poniedziałek wieczorem odbyliśmy nieoficjalne spotkanie z działaczami Interu, wszystko powinno się wyjaśnić do końca kwietnia. Trener Mourinho podziwia umiejętności Roberta, więc nie sądzę, by mediolańczycy chcieli się go pozbyć. Mój klient wciąż ma ważny kontrakt z nimi, a ostateczna decyzja będzie należała do niego. Od niego też zależy, czy zostanie tam czwartym napastnikiem w hierarchii szkoleniowca, czy też podreperuje swój status – zauważył.

Przypomnijmy, że jeszcze nie tak dawno temu, bo przed finałami Euro 2008, Acquafresca mógł zostać reprezentantem Polski i pojechać z nią na wspomniany turniej. Napastnik długo się zastanawiał, jednak ostatecznie zdecydował się na włoskie barwy.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze