Nawałka: Zrobimy wszystko, aby zdobyć trzy punkty


26 kwietnia 2013 Nawałka: Zrobimy wszystko, aby zdobyć trzy punkty

Trener Górnika Zabrze na konferencji prasowej zadeklarował, że jego piłkarze będą robić wszystko, aby zainkasować komplet punktów. Poza tym w ciepłych słowach wypowiedział się zarówno o szkoleniowcu, jak i piłkarzach Ruchu Chorzów.


Udostępnij na Udostępnij na

Górnik Zabrze przed derbami Górnego Śląska chce pokazać się z jak najlepszej strony po trzech porażkach z rzędu poniesionych na krajowym podwórku. Zabrzanie mają ku temu dobrą okazję, gdyż czeka ich arcyważne starcie z Ruchem Chorzów.

Adam Nawałka
Adam Nawałka (fot. Rafał Rusek /iGol.pl)

Szkoleniowiec Górnika Zabrze, Adam Nawałka, w ciepłych słowach wypowiedział się o swoim najbliższym rywalu. Pochwalił nie tylko trenera, ale także zawodników Ruchu Chorzów. Dodał jednak, że nie można się skupiać na poszczególnych piłkarzach, bo na boisku gra cały zespół. – Z dużym szacunkiem podchodzę do pracy, którą trener Jacek Zieliński wykonuje w Chorzowie. Zawodnicy Ruchu prezentują wysoki poziom sportowy, są na fali wznoszącej, grają z charakterem. W dobrej formie jest teraz Maciej Jankowski, który potrafi finalizować akcje. Nie możemy jednak skupić się tylko i wyłącznie na nim. Gra cała drużyna – powiedział Nawałka.

Adam Nawałka ma nadzieję, że derby ułożą się po myśli Górnika Zabrze. Trener pragnie, aby po tym spotkaniu jego zespół przerwał złą passę i częściej odnosił zwycięstwa. Zabrzanie podczas tych zawodów zamierzają zgarnąć pełną pulę. – Wierzymy, że mecz ułoży się po naszej myśli. Zrobimy wszystko, aby zdobyć trzy punkty. Liczę, że dla moich piłkarzy będzie to przełomowe spotkanie, zrehabilitujemy się za ostatnią nieudaną serię spotkań i rozpoczniemy zwycięski marsz, który zakładaliśmy przed rundą. Przed jej inauguracją mówiłem, że kto buja w obłokach, ten szybko może z nich spaść. Dla nas ten upadek był bolesny, dlatego teraz mniej mówmy, a więcej róbmy na boisku. Nie można jednak zapominać, że piłka nożna to tylko sport, i do każdego meczu trzeba podchodzić z pokorą – stwierdził trener Górnika Zabrze.

Szkoleniowiec poinformował, że Michał Bemben i Wojciech Łuczak nie wystąpią w spotkaniu z Ruchem. Później wypowiedział się o swoich dwóch piłkarzach, których występ w meczu przeciwko „Niebieskim” jest niepewny. – Jeśli chodzi o Mariusza Przybylskiego i Mariusza Magierę, wszystko wyjaśni się jutro, kiedy to podamy osiemnastkę – dodał Nawałka.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze