Mols kończy karierę


38-letni napastnik Feyenoordu Rotterdam zdecydował się na zakończenie swojej bogatej kariery, gdy tylko obecny sezon Eredivisie dobiegnie końca.


Udostępnij na Udostępnij na

Mols przed tym sezonem przedłużył kontrakt z Feyenoordem o kolejny rok, ale, jak przyznał, jest to jego ostatnia umowa.

– Nadszedł czas, aby skoncentrować się na innych rzeczach po tym sezonie. Wiem, że do zakończenia ligi jeszcze dużo czasu, jednak nic nie jest w stanie zmienić mojej decyzji. Młodzi w szatni nazywają mnie dziadkiem, więc myślę, że to odpowiedni moment, aby odejść.

9-krotny reprezentant Holandii chciał zawiesić buty na kołku już w 2007 roku, ale wówczas zainteresowanie zatrudnieniem napastnika wykazał Feyenoord. Michael Mols karierę zaczynał w juniorskich zespołach Ajaksu Amsterdam. Nigdy nie zagrał w seniorskiej drużynie Joden i przeniósł się do Cambuur Leeuwarden, a następnie do Twente, by w 1996 roku podpisać kontrakt z Utrechtem. To właśnie dzięki znakomitym występom w Utrechcie, zaczęły interesować się nim zagraniczne kluby, czego efektem były przenosiny do Szkocji, a konkretnie do Glasgow Rangers. Przez swoje problemy z kolanem nigdy nie był w stanie pokazać pełni swoich możliwości, z powodu czego wrócił do Holandii.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze