Mistrzostwa Europy drużyn polonijnych – Jakub Malczuk


Przybliżamy sylwetkę gracza PFC Victoria Londyn

29 kwietnia 2020 Mistrzostwa Europy drużyn polonijnych – Jakub Malczuk

Mistrzostwa Europy drużyn polonijnych w grę FIFA 20 przynoszą z każdym dniem coraz większe emocje!  Mamy za sobą cztery pełne kolejki spotkań, zarysowują się już powoli zarówno pierwsi faworyci rozgrywek, jak i outsiderzy. Zapytaliśmy Jakuba Malczuka m.in. o jego cele związane z tymi rozgrywkami oraz kulisy dołączenia do turnieju.


Udostępnij na Udostępnij na

Przy obecnej sytuacji na świecie, gdy niemal wszystkie rozgrywki piłkarskie stanęły w miejscu, wszelkie zawody e-sportowe przyciągają sporą rzeszę widzów. Redakcja iGola, będąc patronem medialnym turnieju, wychodzi naprzeciw otaczającym nas realiom i dbając o atmosferę polonijnego EURO, prezentuje kolejny, już czwarty wywiad z jego uczestnikiem, tym razem Jakubem Malczukiem. Zapraszamy!

Poza porażką z obecnym liderem tabeli zanotowałeś dotychczas trzy zwycięstwa. Pokusiłbyś się o stwierdzenie, że podium na koniec turnieju jest w zasięgu ręki?

Mamy za sobą dopiero cztery kolejki turnieju, myślę, że jest za wcześnie, żeby stwierdzić, która z drużyn będzie w top 3. Ale będę walczył. Jak na razie przegrałem jeden mecz. Myślę, że po kolejnych czterech meczach będę już wiedział coś więcej.

Jaki miałeś cel przed rozpoczęciem turnieju? Celowałeś w jakieś konkretne miejsce?

Pomyślałem sobie, że środek tabeli byłby dobry. Ale jak się mówi, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jak na razie przegrałem tylko jeden mecz i kto wie, może na koniec będziemy świętować medal.

?? Kolejny triumf Jakuba Malczuka‼ ?Reprezentant PFC Victoria London tym razem pozostawił w pokonanym polu Dominika…

Opublikowany przez The Eagle Football Club Poniedziałek, 27 kwietnia 2020

Decyzja o spróbowaniu swoich sił w turnieju była natychmiastowa czy były wahania?

Gram w FIFĘ od pierwszej edycji FIFY 97. Takich propozycji się nie odrzuca. Megafajna inicjatywa organizacji takiego turnieju pomiędzy polonijnymi zespołami z całej Europy.

Byli może też inni chętni z Twojego klubu do wzięcia udziału w turnieju?

Kilka osób było zainteresowanych. Myślę, że jak będzie organizowana kolejna edycja, to będą potrzebne wewnątrzklubowe eliminacje. Tym razem postanowiłem wziąć wszystko na swoje barki.

W takim razie w jaki sposób rozstrzygnęliście, kto będzie reprezentował Victorię Londyn?

Dostałem wiadomość na Messengera o turnieju dzień przed rozpoczęciem. Nie było dużo czasu, żeby podjąć decyzję. Z powodu koronawirusa jesteśmy wszyscy w rozjazdach. Część wróciła do Polski, część z nas pracuje o różnych godzinach. Ja jako kapitan wziąłem odpowiedzialność na swoje barki, ale myślę, że na kolejną edycje będą potrzebne eliminacje, bo zainteresowanie turniejem wśród chłopaków rośnie.

Jak zareagowała rodzina i znajomi, gdy dowiedzieli się, że Mistrzostwa Europy odbędą się z twoim udziałem?

Znajomi wypytują się, czy to naprawdę ja gram, mówią, że fajnie, że tak dobrze sobie PFC Victoria Londyn radzi na turnieju jakim są Mistrzostwa Europy. Nawet dostałem kilka propozycji rozegrania meczu od znajomych. Mój tata, który z grami na konsoli nie ma nic wspólnego, stwierdził, że to bardzo fajna inicjatywa takiego turnieju.

Miałeś już do czynienia w karierze z podobnymi turniejami?

Dwa lata temu zająłem drugie miejsce w turnieju organizowanym przez zawodników PFC Victoria Londyn. Brało wtedy udział 20 zespołów i graliśmy w parach.

Jak trafiłeś do Victorii Londyn? Od jakiego czasu jesteś jej zawodnikiem?

Klub PFC Victoria Londyn został założony w lipcu 2016 roku. Dołączyłem do zespołu w grudniu 2016. Fajna historia, bo przez przypadek właśnie dzięki koledze z Londynu, którego poznałem, grając online w FIFĘ, dowiedziałem się o polonijnym klubie w stolicy UK.

Jak Twój klub radzi sobie w rozgrywkach piłkarskich? Na jakim szczeblu ligowym jest obecnie?

Obecnie jesteśmy na 11. poziomie rozgrywkowym. Zaczynaliśmy od 13. W zeszłym roku zajęliśmy 2. miejsce (niestety tylko jedna ekipa awansowała) oraz wygraliśmy puchar ligi. Przed tym sezonem dużo w klubie się pozmieniało, co miało bezpośredni wpływ na słabe wyniki. Jesteśmy jeszcze młodym klubem i niestety będą się przydarzać błędy i wpadki. Planujemy już przygotowania do przyszłego sezonu (ten został anulowany) będziemy walczyć o trzeci awans.

***

Wszelkie najnowsze newsy związane z turniejem widnieją na Facebooku oraz Twitterze organizatora. Rozgrywki nie spuszczają z tonu, tak że warto być na bieżąco! Poniżej znajduje się link do tabeli po rozegraniu wszystkich dotychczasowych pełnych kolejek , ostatnich wyników, oraz pozostałych wywiadów z uczestnikami rozgrywek.

?? Wyniki 4 serii gier na Mistrzostwach Europy Drużyn Polonijnych FIFA20 na PS4 plus aktualna tabela. ?⚽️?Polska…

Opublikowany przez The Eagle Football Club Wtorek, 28 kwietnia 2020

 

  1. Mateusz Gretkowski (The Eagle FC)
  2. Krzysztof Byrszel (White Eagles FC Taunton)
  3. Olivier Nagy (Polska drużyna w Helmond)
  4. Kamil Śliwka (SV Duissern)
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze