Mistrzostwa Europy drużyn polonijnych – Krzysztof Byrszel


Poznajmy reprezentanta White Eagles FC Taunton

23 kwietnia 2020 Mistrzostwa Europy drużyn polonijnych – Krzysztof Byrszel

Mistrzostwa Europy drużyn polonijnych ruszyły pełną parą. My, jako patron medialny, postanowiliśmy przedstawić państwu bliżej ich uczestników oraz drużyny, w których na co dzień występują. Warto dodać, że osoby biorące udział w turnieju to nie tylko piłkarze. Znajdziemy w tym gronie również prezesów klubów polonijnych. Zapraszamy!


Udostępnij na Udostępnij na

Pierwsza kolejka już niemal za nami. Mistrzostwa Europy drużyn polonijnych to wspaniała okazja na integrację Polonii w całej Europie. Dziś przedstawiamy państwu rozmowę z Krzysztofem Byrszelem – reprezentantem White Eagles FC Taunton. Krzysztof na inaugurację niestety uległ swojemu rywalowi, ale jak zaznacza w naszej rozmowie, w następnej kolejce tak łatwo nie będzie.

Jaką funkcję pełni Pan w klubie White Eagles FC Taunton?

W klubie pełnię funkcję prezesa, ale raczej już na papierze, ponieważ rok temu przekazałem stery obecnemu sekretarzowi, Damianowi Połczyńskiemu. Obecnie poświęciłem się trenerce i stworzyłem akademię FC Rhinos oraz jestem szkoleniowcem Taunton Town U-13.

?W pierwszym meczu w ramach Mistrzostw Europy Drużyn Polonijnych na platformie PS nasz reprezentant Krzysztof doznaje gorzkiej porażki,cóż zabawa trwa dalej czekamy na kolejny mecz… ???

Opublikowany przez White Eagles FC Taunton Wtorek, 21 kwietnia 2020

 

Jak doszło do powstania Waszego klubu?

W 2012 wpadłem na pomysł stworzenia polskiej drużyny piłkarskiej. Grałem wtedy w Saturday League przez siedem sezonów i grywałem przeciwko moim kolegom, którzy występowali w przeciwnych ekipach. Podzieliłem się tą myślą z obecnym sekretarzem i skrzyknęliśmy chłopaków. W 2013 wystartowaliśmy pod angielską banderą jako Hamilton Reserved, a w następnym sezonie już jako White Eagles FC Taunton.

W jakiej lidze obecnie występujecie?

Na ten moment gramy w Saturday League Division 2.

I to jest odpowiednik…

Odpowiednik polskiej A-Klasy.

Jakie są ambicje klubu?

Na chwilę obecną chcemy dostać się na szczyt Division 2, a później powalczyć w pierwszej dywizji. A co dalej? Zobaczymy. (śmiech)

W drużynie występują sami Polacy, czy tworzycie zespół wielonarodowy?

Zaczynaliśmy tylko jako drużyna złożona z Polaków. Obecnie kadra jest wielonarodowa, jednak zarząd i kręgosłup klubu pozostały w pełni polskie.

Czy macie już jakieś sukcesy na swoim koncie?

Oczywiście, że mamy. Dwa razy drugie miejsce w Division 4 i Division 3, co dało nam awanse. Wygraliśmy dwa razy Stewart Cup, co jest odpowiednikiem Pucharu Polski niższych szczebli. Myślę, że to dobre wyniki.

Opublikowany przez White Eagles FC Taunton Piątek, 17 kwietnia 2020

 

Skąd pomysł na wzięcie udziału w turnieju?

Damian zadzwonił i spytał, czy nie chciałbym reprezentować klubu w tym turnieju, ponieważ lubię grać, a inni nie mają czasu. Wyraziłem zgodę, no i jestem.

Jakie ma Pan doświadczenie w grze FIFA?

Kiedyś grałem dużo w tę grę, ale dziś, gdy się ma numer 46, to często kontuzje palców łapię… (śmiech). A tak na poważnie to amator FIFA.

Liczy Pan na dobry wynik, czy chodzi raczej o dobrą zabawę?

Raczej skupiłem się na zabawie. Widać to zresztą po mojej grze, ale póki kontroler w ręce, wszystko może się zdarzyć.

Rozmawiamy po pierwszym meczu, w którym niestety poniósł Pan porażkę. Czy następne spotkanie będzie lepsze?

Oczywiście, że dam z siebie wszystko i gra będzie wyglądać lepiej. No chyba że złapię kontuzję… (śmiech)

***

Zachęcamy państwa do obserwowania Mistrzostw Europy w social mediach. Wyniki, a także niektóre linki do oglądania spotkań można znaleźć na Twitterze The Eagle Football Club, a więc organizatora całego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze